Ogłoszenie 
To forum korzysta z ciasteczek :] Więcej o tych słodkościach: www.wszystkoociasteczkach.pl

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: -ip-
Nie 09 Wrz, 2012 18:24
CEILI na zakończenie sezonu 2007/2008
Autor Wiadomość
-ip-
Członek zespołu

Wysłany: Wto 24 Cze, 2008 22:45   

[wredota]
Ghandi napisał/a:
czy znacie dziewczyny An-dro i Hanter-dro?
Dla mnie to jest pytanie OT, gdyż ceili prowadzi Tomek, a choć nie przyglądałam mu się aż tak dogłębnie, to wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują na to, iż do płci dziewczęcej mu daleko.[/wredota]

Ghandi 

Wysłany: Śro 25 Cze, 2008 07:15   

to miało być zabawne Iwonko? serio?

pytałem ogólnie dziewczyn i byłem świadomy kogo pytam, a pytanie nie jest OT, bo jeśli nie to można zorganizować tak, że tych dwóch tańców spróbuję nauczyć. Choć wychodzi na to, że dziewczyny, które ze mną jadą nie znają i nie mają za bardzo kiedy poznać. Niemniej jeśli ktoś był na warsztatach Tomka Kowalczyka, to możemy odświeżyć zawijanie ślimaczków ;)

www.jarosz.art.pl
In nomine dei nostri satanas, luciferi excelsi.

-ip-
Członek zespołu

Wysłany: Śro 25 Cze, 2008 11:00   

Ghandi napisał/a:
to miało być zabawne Iwonko?
Nie, to nie miało być zabawne.

Zg.Aga 

Wysłany: Pią 27 Cze, 2008 07:11   

Ja chce jeszcze raz! [ot] jak smakowały zgagowe biszkopty :lol: [ot/]

Ghandi 

Wysłany: Pią 27 Cze, 2008 07:59   

Powiem tak: mógłbym narzekać na wiele spraw, ale żadna nie była winą organizatorów [jak np mój brak butów :-P błądzenie w kierunku Tychów i takie tam pierdoły]. Niemniej pod koniec dnia, kiedy dotarliśmy już do Pyskowic i pod pojawiającymi się gwiazdami sączyliśmy piwka narzekając na stan naszych podbić i obserwując nietoperki czułem się spełniony. Dla takich imprez uczę się tańczyć. Nie dla pokazów/występów tylko właśnie dla ceilidh. Dziękuję za możliwość i wspólną zabawę :)
no i dzięki za płytkę IP :)

ghandi

p.s. macie coś wyjątkowego jak na komercyjny zespół tańca: otwartość na ludzi z zewnątrz, brak hermetyzacji biorącej się ze strachu przed konkurencją. może to tylko już ten stopień nasycenia rynku zespołami irlandzkimi, ale nie ujmuje Wam to zasługi za takie podejście. keep it that way!

www.jarosz.art.pl

Rhiannon 

Wysłany: Pią 27 Cze, 2008 08:19   

Dzięki za te słowa Ghandi...
Do końca strikte komercyjnym zespołem to my chyba ani nie jesteśmy ani nie chcemy być ;)
Może też podejście innych zespołów tańca irlandzkiego nauczyło nas, że nie można się na wzajem izolować. A może to was się po prostu nie da nie lubić ;)

Fajnie, że dzięki wam mogliśmy się nauczyć czegoś nowego - i nie irlandzkiego! :-P
Cóż mamy straszne nawyki ale chyba nie było aż tak strasznie ;)

Dzięki za wspólną zabawę... :-) Zdecydowanie - więcej takich imprez! :-)

Ps. my jak wracaliśmy do domu to chyba widziałam jeden z piękniejszych zachodów słońca w moim życiu ;)
So hear me as I tell my truth
All is for love, and all is forever.’ Dancing on the dangerous ground

Łukasz
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Cze, 2008 08:26   

Ghandi mnie uprzedził. I ja chciałem napisać, że właśnie wczoraj na ceili stwierdziłem, że dla takich imprez warto było przez rok chodzić na warsztaty :)

Przede wszystkim podziękowania dla tancerza prowadzącego. Za świetną organizację, ale przede wszystkim za... "dopuszczenie do spontaniczności". Na wcześniejszym Galway'owym ceili (tłusty czwartek bodajże) wszystko było dopięte na ostatni guzik, co do minut prawie i męczyło mnie to... A wczoraj... Stwierdziliśmy nagle, że tańczymy wallsy - nie było problemu. A jak skończyliśmy tańczyć wallsy i zaraz po nich stwierdziliśmy, że dalej je tańczymy do nowego kawałka - też nie było problemu. I m.in. za to podziękowania należą się jak już wspomniałem Tomkowi, a także pozostałym obecnym członkom zespołu no i warsztatowiczom :).

Osobne podziękowania dla Carduus'a <standardowo piszczy>. Za Wasze warsztaty (napiszcie jakich tańców się uczyliśmy), za "spadówę", znaczy "pa-de-ba" ;) , no i za to, że jak jesteście to jak dotąd zawsze świetnie się razem bawiliśmy ;) .

PS Dziękuję osobom z ZTI Galway, które przez rok męczyły się ze mną, aby mnie czegoś, mimo mojego antytalentu, nauczyć ;) .

PS 2 Też jestem za tym, żeby było więcej takich imprez :).

Ghandi 

Wysłany: Pią 27 Cze, 2008 08:39   

@Ania
Ha, to widziałaś ten sam przez, który zamiast autostradą wracaliśmy przez Bytom Aniu :P Słońce i chmury dały taki pokaz, tak się zapatrzyłem na refleksy słoneczne na asfalcie, że pomyłka drogi to było i tak najlepsze co nas mogło spotkać ;-)

Nawyki macie spore, zwłaszcza te cut'y niepokorne i przekrzyżowywanie stóp :-P ale macie też pięknie wyrobione obciąganie paluszków czego u nas się nie uczy zasadniczo, a spotkałem się z opinią, że i w szkockich cieszą oko takie zwyczaje. Mnie z tym najpierw wałkowała Tyranka, potem Lenka Ścierska i chwała im za to. Moim zdaniem lepsze poirlandzkie nawyki w szkockim niż odwrotnie :lol:

Co do nauki to mogę to samo powiedzieć o Was. Naumiałem się o tyle o ile zdolności starczyło 3-4 tańców, poznałem podstawy kroku [tego koszmarnego] i doszlifowałem siódemka-trójka. No kurcze całkiem nieźle jak na kilka godzin zabawy przecież a nie kursu.

BTW Ania: miałaś szałową kreację!

@Łukasz

Pas-de-bas [jeśli dobrze piszę ;) kto tam zna francuski poprawić]
Military Two Step [polka bez progresji za to z podskok-wykop]
Trip to Bavaria [set kolumnowy 8 par, dwie pary po bokach i 4hand w środku] .. no szło jak szło :P
coś jeszcze? wiem że z Agnieszką z Piotrowic i może kimś jeszcze tańczyliśmy An dro [breton ze ślimaczkami] do jakiejś irlandzkiej niestety muzyki.

tym razem ja dziękuję za miłe słowa w imieniu reprezentacji :mrgreen: :D

www.jarosz.art.pl

Zg.Aga 

Wysłany: Pią 27 Cze, 2008 08:51   

Ja przyłączam się do tego, co powiedział Ghandi: jest w Was coś takiego...czego ja nie potrafię nazwać :-)
Gdyby nie opuchnięcia na stopach, pare nowych siniaków i zakwasy, mogłabym nawet na piechotę przyjść na wasze dzisiejsze ceilli :-P

Ghandi prawie dobrze, pas de basque ^^

Jak najwięcej takich imprez!
Bo to przecież po to uczymy się tańczyć, wykręcamy kostki, kolana i inne części ciała. Żeby potem, w otoczeniu wspaniałych ludzi móc się cieszyć z tego, co potrafimy i uczyć się czegoś nowego :)

Biedronka 

Wysłany: Pią 27 Cze, 2008 09:52   

Ghandi napisał/a:
poznałem podstawy kroku [tego koszmarnego]

'Rise and Grind' o tym chyba mówisz :D

mnie też bardzo sie podobało dziękuję wszystkim przybyłym za stwożenie tak wspaniałej atmosfery i mam nadzieję że uda nam sie zorganizować więcej takich imprez :)

A`Darris 

Wysłany: Pią 27 Cze, 2008 09:58   

Zg.Aga napisał/a:
[ot] jak smakowały zgagowe biszkopty :lol: [ot/]

Ja jestem biszkoptoholikiem, więc nie moge na to obiektywnie odpowiedzieć ;-)

W sumie już chyba wszystko zpstało powiedziane po obydwu stronach. Zatem ja tylo dorzuce - do następnego "zazębiania się" carduusowsko-galwayowskiego! :mrgreen:

Pavlaque 

Wysłany: Pią 27 Cze, 2008 10:36   

a ja bym mógł coś powiedzieć do tego co napisał Ghandi, ale Ania by mnie okrzyczała :P , więc nie chcę :)

Rhiannon 

Wysłany: Pią 27 Cze, 2008 10:41   

Ghandi napisał/a:
@Ania
Ha, to widziałaś ten sam przez, który zamiast autostradą wracaliśmy przez Bytom Aniu :P Słońce i chmury dały taki pokaz, tak się zapatrzyłem na refleksy słoneczne na asfalcie, że pomyłka drogi to było i tak najlepsze co nas mogło spotkać ;-)

Czyli jednak czasem warto się gubić coby odnajdywać takie zachody słońca :-)

Ghandi napisał/a:
BTW Ania: miałaś szałową kreację!

Dzięki :-D

Pavlaque napisał/a:
a ja bym mógł coś powiedzieć do tego co napisał Ghandi, ale Ania by mnie okrzyczała :P , więc nie chcę :)

To znaczy? :->
So hear me as I tell my truth
All is for love, and all is forever.’ Dancing on the dangerous ground

Nayenn 

Wysłany: Pią 27 Cze, 2008 11:39   

No z taką ilością osób, na początku myślałam, że to się nie uda.. Ale pod koniec szkoda mi było, że to już.. :)

Nie znałam wcześniej ludzi z Carduusa i fajnie, że byliście, bo dzięki Wam zabawa nabrała nieco innego zabarwienia (niebiesko-białego bym powiedziała ;) )
Było super ;) Wy też coś zorganizujcie! :P

Dzięki bardzo Warsztatowiczom za ten cały semestr z Wami i mam nadzieję się z Wami spotykać znów od września..;)
A póki co... korzystajcie z tego, co już umiecie i nie podupadnijcie w technice za bardzo :>
Pozdrawiam i do następnego! ^^

Galvayra 

Wysłany: Sob 28 Cze, 2008 12:09   

Daaawno już tylu cieli naraz nie tańczyłam i aż czułam lekko łydeczki na następny dzień^_^. Była fana impreza^_^. Miło było was poznać bardziej osobiście ludki z Carduus'a
i mam nadzieję, że się jeszcze jakoś kiedyś na jakiejś podobnej imprezie zgadamy i nauczymy nowych rzeczy^_^.

Łukasz napisał/a:
Stwierdziliśmy nagle, że tańczymy wallsy - nie było problemu. A jak skończyliśmy tańczyć wallsy i zaraz po nich stwierdziliśmy, że dalej je tańczymy do nowego kawałka - też nie było problemu

:!: :!: :!: DAAAAAHH :!: :!: :!:

Odpowiedz do tematu