To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Galway ZTI

Występy i aktualności - Ár Rincí Fóirne

-ip- - Śro 17 Gru, 2008 13:01
Temat postu: Ár Rincí Fóirne
Po raz kolejny proponujemy Wam niezapomnianą przygodę w objęciach szalonego folku irlandzkiego. Tym razem odbędzie się to w poniedziałek 29 grudnia 2008 roku i będzie składało się z dwóch części.

Część pierwsza - Ár Rincí Fóirne
W tej części nauczymy się jednego lub dwóch tańców z 30 tradycyjnych tańców figurowych, skodyfikowanych na początku XX wieku i wydanych w formie książkowej przez An Coimisiún Le Rincí Gaelacha. Do tańców tych należą takie popularne w Polsce tańce jak Walls Of Limerick, Four-Hand Reel czy Fairy Reel. Zdajemy sobie sprawę, że dużo osób zna te trzy wymienione pozycje, więc na pewno zrobimy... coś innego :mrgreen: Co konkretnie - to już nasza słodka tajemnica. Warunek konieczny uczestnictwa w tych warsztatach to umiejętność następujących kroków:
1) skip,
2) trójka, zwana także three lub short three,
3) siódemka, zwana także sidestep, seven step lub seven.
NIE wymagamy super hiper ekstra wypasionego w kosmos technicznego wykonania tych kroków, ale wykonania, które nie zagraża zdrowiu współtańczących oraz które nie angażuje zbytnio Waszej świadomości - bo zarówno jedno, jak i drugie potrzebne będzie do opanowania poszczególnych figur uczonego tańca. Koszt tej przyjemności to 4zł, a czasoprzestrzeń określają sala teatralna Ośrodka Kultury oraz godziny między 17:00 a 19:00.

Część druga - after party
W tej części dobór muzyki oraz tańców będzie już należał do samej publiczności. Pragnący odpocząć mogą rozwijać swoje życie towarzyskie w kręgu osób o podobnych zainteresowaniach. Pewnie nie zabraknie tutaj Kerry Polki, Koła Cyrkasyjskiego i kilku innych kultowych pozycji. Jeśli macie na to ochotę, to w tej części można sobie przypomnieć w/w tańce z "Ár Rincí Fóirne" (czyli np. Walls Of Limerick czy Four-Hand Reel'a). Warunek konieczny uczestnictwa w tej części to... być! :-) Wejściówkę stanowi tradycyjnie coś do przekąszenia, a bawić się będzie można na sali teatralnej Ośrodka Kultury w godzinach 19:00-21:00.

Wymienione elementy można dowolnie łączyć:
# przyjść na obie części (opcja zaznaczona domyślnie ;-) ),
# odnaleźć się tylko na jednej z nich,
lub
# nie skorzystać z naszej propozycji (niezalecane :-P ).

http://galway.art.pl/ar-rinci-foirne/

Skellig - Czw 18 Gru, 2008 17:19
Temat postu: Re: Ár Rincí Fóirne
-ip- napisał/a:

# nie skorzystać z naszej propozycji (niezalecane :-P ).

Skoro takie niezalecane, to może zajrzę, choć nie na pewno :-P

Altariel7 - Czw 18 Gru, 2008 20:22

to jest jawnie niesprawiedliwe!!!! Czemu ostatnio imprezy muszą być albo wtedy kiedy mnie nie ma albo kiedy nie mogę z innych powodów?? Nie mogłoby to być np. 27.12??
-ip- - Pią 19 Gru, 2008 22:29

Altariel7 napisał/a:
Nie mogłoby to być np. 27.12??
OK jest zamknięty w ten dzień.
-ip- - Pią 02 Sty, 2009 12:20

Mam nadzieję, że podobało się imprezowanie :-) I że podobało się nowe, nauczone ceili. Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, to śmiało! A jeśli ktoś ma jakieś materiały z tego wieczoru, to ładnie proszę o kontakt :-)

Tradycyjnie już dziękujemy Ośrodkowi Kultury, który tradycyjnie zapewnił nam miejsce i sprzęt :-)

NiefortunneZdarzenie - Pią 02 Sty, 2009 15:37

ja poprosze o przesłanie zdjęć, na których jestem jeśli można ;)