Warsztaty

Zajęcia obejmują naukę tańców solowych oraz tańców zespołowych. Pokazujemy taniec irlandzki w wielu jego aspektach — szkolnym, tradycyjnym oraz scenicznym.


O tańcu słów kilka...

Soft to taniec tańczony w butach miękkich (u kobiet są to baletki, u mężczyzn reelówki). Na naszych warsztatach softu uczestnicy poznają podstawowe oraz nieco trudniejsze kroki oraz uczą się wykorzystywać je w choreografiach solowych oraz grupowych. Wykonywane są też ćwiczenia techniczne, które pomogą utrzymać odpowiednią postawę ciała w tańcu i uczynią taniec ładniejszym i bardziej poprawnym. Soft w wykonaniu zespołu Galway.

Step to taniec w butach twardych (tu obuwie dla kobiet i mężczyzn obowiązuje takie samo). Na warsztatach uczymy techniki, rytmiki, kroków i prostych choreografii. Buty do stepu nie są wymagane do rozpoczęcia nauki, ułatwiają one natomiast poprawne opanowanie uderzeń oraz poszerzają nieco zakres możliwych do wykoniania kroków. Step w wykonaniu zespołu Galway.


Nauka tańca — Będzin

Gdzie?

Ośrodek Kultury w Będzinie (ul. Małachowskiego 43), sala baletowa (nr 47)

Kiedy?

Zajęcia będą się odbywać w piątki w godzinach od 18 do 20.

Zapisy

Zajęcia przeznaczone są dla osób od lat 15. W tym sezonie zostanie otwarta jedna grupa, wspólna dla początkujących i kontynuujących naukę. Na zajęciach będą uczone: soft, step oraz tańce tradycyjne.

Cena zajęć

Cena za miesiąc wynosi 80 zł niezależnie od liczby zajęć.

Wpłaty

Numer konta na stronie Ośrodka Kultury!!!

System płatności za warsztaty: zapłata z góry za cały miesiąc, do Ośrodka Kultury w Będzinie. Na zajęciach prosimy okazać potwierdzenie przelewu.

Za warsztaty można płacić na dwa sposoby:

 1. Przelew na konto Ośrodka Kultury
  ING BANK ŚLĄSKI nr konta: 26 1050 1227 1000 0023 0092 2545
  Ośrodek Kultury
  ul. Małachowskiego 43
  42-500 Będzin
  w tytule przelewu należy podać:
  • imię i nazwisko uczestnika zajęć, zwłaszcza, jeśli przelewu dokonuje inna osoba (np. rodzic, opiekun prawny, siostra)
  • za jakie zajęcia jest opłata, tj.: taniec irlandzki,
  • za jaki miesiąc jest opłata, np. listopad 2018.

 2. Wpłata osobista w kasie Ośrodka Kultury
  Kasa mieści się w pokoju nr 30 na I piętrze OK i jest czynna codziennie do godziny 16:45, ale tylko do 10tego dnia każdego miesiąca (10 listopada, 10 grudnia, itp.). W pozostałe dni kasa jest czynna do godziny 15:45.

Zapłata musi być uregulowana w nieprzekraczalnym terminie do 10tego dnia każdego miesiąca (10 stycznia, 10 lutego, itp.)

Dojazd

Dobry dojazd z innych miast regionu: Sosnowiec, Katowice, Dąbrowa Górnicza, Czeladź oraz innych.

Pokaż Ośrodek Kultury w Będzinie na większej mapie

Regulamin uczestnictwa w zajęciach Ośrodka KulturyGdzie? — Katowice

W latach 2015—2019 mieliśmy przyjemność prowadzić cotygodniowe zajęcia w Miejskim Domu Kultury „Południe" w Piotrowicach.

Gdzie? — Ruda Śląska

W roku 2017 In-nY Dom Kultury zaprosił nas do prowadzenia zajęć z tańca miękkiego dla dzieci.

Gdzie? — Mysłowice

W wakacje 2013 mieliśmy okazję dzielić się radością tańca z uczestnikami zajęć w Mysłowickim Ośrodku Kultury.

Gdzie? — Ogrodzieniec

W roku 2011 dzieliliśmy się swoją wiedzą i umiejętnościami z tancerzami tańców dawnych z Bractwa Rycerskiego Ziemi Ogrodzienieckiej.


Co zabrać na warsztaty?

Na warsztaty należy przynieść ubrania na zmianę (luźna bluzka oraz spodnie lub spódniczka, które nie będą krępować ruchów) oraz miękkie buty lub najlepiej baletki dla pań i reel shoes w przypadku panów — oczywiście w miarę możliwości. Istotne jest, by ubranie nie zasłaniało pracy nóg.

Na zajęcia ze stepu na początek wystarczy obuwie sportowe typu trampki, halówki, które się nie będą kleić do podłogi. Oczywiście buty do stepu, jeśli ktoś takowe posiada, są jak najbardziej mile widziane.


Regulamin warsztatów

 1. Zajęcia są dobrowolne, każdy uczestnik ma prawo z nich zrezygnować. Jeśli jednak decyduje się brać w nich udział, zobowiązany jest stosować się do poleceń instruktora.
 2. W czasie zajęć na sali mają prawo przebywać wyłącznie osoby uczestniczące w zajęciach oraz te wskazane przez instruktora. Obecność osób postronnych powinna być wcześniej ustalana z instruktorem.
 3. Uczestnik jest zobowiązany do należytego przykładania się do zajęć. Ćwiczenia wykonywane przez uczestnika niezgodnie z zaleceniami instruktora mogą doprowadzić do wypadku.
 4. Jeżeli stan zdrowia któregoś z uczestników sprawia, że udział w zajęciach może skutkować uszczerbkiem na zdrowiu lub utratą życia innych uczestników warsztatów, osoba ta jest zobowiązana niezwłocznie powiadomić o tym instruktora.
 5. Jeżeli stan zdrowia któregoś z uczestników sprawia, że udział w zajęciach może skutkować uszczerbkiem na jego zdrowiu lub utratą jego życia, a mimo to decyduje się on trenować dalej, czyni to na własną odpowiedzialność.
 6. W przypadku, gdy podczas trwania zajęć uczestnik ulegnie wypadkowi, jest zobowiązany zgłosić to natychmiast instruktorowi.
 7. Dziennik warsztatowy nie jest przeznaczony dla uczestników, gdyż zawiera między innymi dane osobowe prawnie chronione. Wgląd do niego ma wyłącznie instruktor.
 8. Wyłączywszy tańce tradycyjne i céilí, wszystkie inne sekwencje kroków są — zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) — własnością zespołu. Wszelkie wykorzystywanie ich bez zgody zespołu w celu innym niż treningowy jest zakazane.
 9. W uzasadnionych przypadkach instruktor zastrzega sobie prawo do usunięcia uczestnika z fragmentu zajęć, ich całości lub całkowitego zakazu uczęszczania na nie.
 10. Uczestnik wyraża zgodę na wykorzystywanie w celach promocyjnych i informacyjnych zdjęć i materiałów pozyskanych na warsztatach oraz występach z udziałem warsztatowiczów.
 11. Instruktor nie odpowiada za rzeczy należące do uczestników zajęć.
 12. Uczestnicząc w zajęciach uczestnik akceptuje regulamin warsztatów.

Pokazy oraz warsztaty dodatkowe:

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować występ czy też warsztaty w innym niż zazwyczaj miejscu i terminie :-) Szczegóły znajdują się w dziale Oferta, natomiast dane kontaktowe w dziale Kontakt.


zespół tańca irlandzkiego
[001] Galway - zespół tańca irlandzkiego [029] Galway - zespół tańca irlandzkiego [023] Galway - zespół tańca irlandzkiego

Facebook YouTube Instagram

Do tej pory zatańczyliśmy 428 razy.

» Archiwum występów...


Warsztaty w Będzinie
2021-09-02 19:00

Od 10 września (piątek) zaczynamy nowy sezon tańca dla początkujących i zaawansowanych. Tańce tradycyjne, step i soft, a do tego mnóstwo zabawy czekać będą na Was co tydzień na sali baletowej. Więcej informacji w zakładce Warsztaty. W razie dodatkowych... » więcej

» Pozostałe aktualności...


Współpracujemy z:

Ośrodek Kultury w Będzinie

Ośrodek Kultury
ul. Małachowskiego 43
42-500 Będzin