O zespole

Zespół oficjalnie powstał w czerwcu 2006r., a jego siedzibą jest Będzin. Zaczęło się od niezobowiązujących warsztatów dla znajomych i dość szybko pojawiła się możliwość zorganizowania celtyckiego wieczoru w Sosnowcu, który został nazwany „Celtic Night”. Wtedy też narodził się pomysł na zespół tańca irlandzkiego, powstały pierwsze układy oraz nazwa zespołu — Galway — dla której inspiracją było miasto (oraz hrabstwo) o tej samej nazwie, znajdujące się na zachodnim wybrzeżu Irlandii, będące kulturalną i artystyczną stolicą tego kraju.
W 2011 roku zespół Galway odwiedził swoje „rodzinne” miasto, czyli miasto Galway leżące na zachodnim wybrzeżu Irlandii i jako pierwszy polski zespół tańca irlandzkiego zatańczył na Zielonej Wyspie podbijając serca Irlandczyków. W 2013 roku tancerze i tancerki z Galway powrócili do Irlandii, by wziąć udział w paradzie z okazji największego irlandzkiego święta, czyli Dnia Św. Patryka.

Skład zespołu:

Marzena Bojdylla-Dyksy / Imoen

Marzena »» Kobieca kobietka o bardzo wymownym spojrzeniu, potrafiącym zahipnotyzować męską część publiczności. Hurtowo pochłania książki i uwielbia kino indyjskie. Zespołowa poliglotka — lubuje się w języku hiszpańskim i jemu postanowiła poświęcić studenckie lata. Dobrze zna swoje wady i zalety, co pomaga jej w doskonaleniu siebie. Liderka zespołu. W zespole Galway tańczy od 2009 roku.

Katarzyna Misiak / Catherine

Kasia M. »» Urodzona Celtyjka, duchem przybyła z jej ukochanych wietrznych, mglistych wzgórz Wielkiej Brytanii. Zapalona zdobywczyni nowych szczytów, tak osobistych jak i górskich, gotowa podjąć każde wyzwanie. Kiedy nie rozwija swoich tanecznych skrzydeł, a pogoda po temu sprzyja łamie limity prędkości na narciarskich szlakach. To zapewne z nich i górskich zboczy czerpie swoją siłę i niezachwiany optymizm. Nim, jak słońce wyglądające zza góry, bez trudu potrafi ozłocić szarość codzienności. W zespole Galway tańczy od 2014 roku.

Barbara Dosiak / Liranna

Barbara »» Niezwykle aktywna osoba, która długo nie usiedzi w jednym miejscu i każdą wolną chwilę spędza w terenie. Jesienią można ją spotkać na górskim szlaku — szczególnie upodobała sobie wędrówki w Tatrach Wysokich. Zimą szaleje na nartach, a latem inspiracji szuka w koncertach pod chmurką. Wieczorami zaś lubi zatopić się w literaturze fantastyki. Entuzjastka formuły 1 oraz wszelkich gier, nie tylko komputerowych. Często wciela się w postaci ze Star Treka, którego jest wierną fanką. W zespole Galway tańczy od 2015 roku.

Karolina Wieczorek / Aurinko

Karolina »» Druga Pani informatyk w zespole. Sumienna, staranna i pełna motywacji dziewczyna. Pomimo krótkiego stażu, zaskakuje nas szybkimi postępami. Mól książkowy, szczególnie upodobała sobie fantastykę. Lubi grać w gry RPG i uczyć się języków obcych. Czasem ćwiczy jogę, a i rozciąganie nie jest jej straszne. Jak sama twierdzi, najważniejszą rzeczą w jej życiu jest czekolada, kolejne miejsce otrzymuje leniuchowanie. W zespole Galway tańczy od 2016 roku.

Karol Malinowski / Kavlord

Karol »» Humanista o bardzo dobrym poczuciu rytmu — nasz osobisty DJ. Miłość do folku realizuje tańcząc i grając. Bardzo chciałby być wikingiem — może kiedyś mu się uda? Skromny, oszczędny w słowach, a z jego twarzy często trudno odczytać o czym myśli. Nie można go puścić samego na wakacje, gdyż niekontrolowana konsumpcja sprawia, że po powrocie trzeba poszerzać strój taneczny o rozmiar... lub dwa. W zespole Galway tańczył w latach 2010-2015 i od 2018 roku.

Ewelina Malinowska / Wuzetka

Ewelina »» Pani magister geologii. Podczas spacerów i wypadów plenerowych lubi przytulać wapienie. Wielka fanka gier RPG, szczególnie jednak ostatnimi czasy swoje zainteresowanie poświęca grom karcianym z serii „Munchkin”. Stara się nie opuszczać żadnego céilí, bowiem jest to jej recepta na smutek, uczczenie sukcesu, nadpobudliwość, nadmierną senność i grypę. Na co dzień wesoła i towarzyska, co pozytywnie wpływa na nastrój panujący podczas treningów. W zespole Galway tańczyła w latach 2013-2015 i od 2018 roku.

Sara Gumułka / Freya

Sara »» Drobna, jasnowłosa Finka. Nic nie wiadomo na temat jej korzeni z Finlandii, ale jak sama twierdzi musiała tam mieszkać w poprzednim wcieleniu, gdyż jej miłość do tej krainy jest niewiarygodna i nieźle mówi w tym języku. Równie niewiarygodna jest jej czułość do wszelkich żywych stworzeń, niewielu może poszczycić się oszczędzeniem komara spijającego właśnie jego krew. Jest fanką kasztanów i mocnej muzyki, oczywiście splecionej z irlandzkim folkiem. W wolnych chwilach lubi patatajać na jednorożcach i patrzeć na konie, co łączy ją z naszą kierowniczką i pozwala podejrzewać, iż nawet bez tanecznego talentu zostałaby przez nią jednogłośnie przyjęta w nasze szeregi. W zespole Galway tańczyła w latach 2012-2014 i od 2019 roku.

Patryk Fitzner / Yuichi

Patryk »» Z zawodu informatyk, a prywatnie miłośnik gier, sportu i muzyki. Po wielu godzinach przed komputerem chętnie zażywa sportu biegając lub ćwicząc na siłowni. W wolnych chwilach lubi pograć na gitarze. Miłośnik kultury japońskiej, anime i języka japońskiego. Lubi czytać książki... ale robi to tylko będąc na wakacjach. Nie lubi się nudzić, jest wesoły i przyjacielski, chętnie poznaje nowych ludzi. W zespole Galway tańczy od 2019 roku.


Kącik anime...

...czyli tak na początku kariery wyglądałyśmy w wykonaniu Michała Gwiazdy (2006):

Galway oczami Michała Gwiazdy

Tańczyli z nami:


zespół tańca irlandzkiego
[002] Galway - zespół tańca irlandzkiego [019] Galway - zespół tańca irlandzkiego [005] Galway - zespół tańca irlandzkiego

Facebook YouTube Instagram

Do tej pory zatańczyliśmy 428 razy.

» Archiwum występów...


Warsztaty w Będzinie
2021-09-02 19:00

Od 10 września (piątek) zaczynamy nowy sezon tańca dla początkujących i zaawansowanych. Tańce tradycyjne, step i soft, a do tego mnóstwo zabawy czekać będą na Was co tydzień na sali baletowej. Więcej informacji w zakładce Warsztaty. W razie dodatkowych... » więcej

» Pozostałe aktualności...


Współpracujemy z:

Naszywki.net - naszywki i haft komputerowy

Naszywki.net
naszywki i haft komputerowy