O zespole

Zespół oficjalnie powstał w czerwcu 2006r., a jego siedzibą jest Będzin. Zaczęło się od niezobowiązujących warsztatów dla znajomych i dość szybko pojawiła się możliwość zorganizowania celtyckiego wieczoru w Sosnowcu, który został nazwany „Celtic Night”. Wtedy też narodził się pomysł na zespół tańca irlandzkiego, powstały pierwsze układy oraz nazwa zespołu — Galway — dla której inspiracją było miasto (oraz hrabstwo) o tej samej nazwie, znajdujące się na zachodnim wybrzeżu Irlandii, będące kulturalną i artystyczną stolicą tego kraju.
W 2011 roku zespół Galway odwiedził swoje „rodzinne” miasto, czyli miasto Galway leżące na zachodnim wybrzeżu Irlandii i jako pierwszy polski zespół tańca irlandzkiego zatańczył na Zielonej Wyspie podbijając serca Irlandczyków. W 2013 roku tancerze i tancerki z Galway powrócili do Irlandii, by wziąć udział w paradzie z okazji największego irlandzkiego święta, czyli Dnia Św. Patryka.

Skład zespołu:

Iwona Polak / <ip>

ipol »» Nasza Pani Kierowniczka. Bez jej zorganizowania już dawno pogrążylibyśmy się w odmętach chaosu. Miłośniczka wszystkiego co związane z końmi. Doktorantka Instytutu Informatyki, nie stroni jednak od tradycyjnych sposobów przechowywania danych. Każdą rzecz zapisuje w swoim magicznym kalendarzu, dzięki czemu zawsze pamięta o wszystkich ważnych sprawach — w przeciwieństwie do swoich złotych myśli, o których zapomina z prędkością światła. Gdy ktoś przytacza jej słowa najczęściej odpowiada: „Naprawdę to powiedziałam?” Opanowana i spokojna, kiedy inni ten spokój tracą, zawsze można na nią liczyć. W zespole Galway tańczy od 2006 roku.

Marzena Bojdylla-Dyksy / Imoen

Marzena »» Kobieca kobietka o bardzo wymownym spojrzeniu, potrafiącym zahipnotyzować męską część publiczności. Hurtowo pochłania książki i uwielbia kino indyjskie. Zespołowa poliglotka — lubuje się w języku hiszpańskim i jemu postanowiła poświęcić studenckie lata. Dobrze zna swoje wady i zalety, co pomaga jej w doskonaleniu siebie. W zespole Galway tańczy od 2009 roku.

Katarzyna Łozińska-Jach / Gryzoń

Kasia »» Bardzo zawzięta dziewczyna o stopach z żelaza — jej kostki przetrwają wszystko. Nauczycielka germanistyki i miłośniczka istot lubujących się w krwi śmiertelników. Zespołowy informator na temat trendów mody. Jej szafa z ciuchami i walizka na wyjazd ma wszystkie inne szafki i walizki pod sobą. Swoim sympatycznym i uroczym wręcz sposobem bycia sprawia, że nie da się jej nie lubić. W zespole Galway tańczy od 2009 roku.

Sandra Błaszkiewicz / Tauriel

Sandra »» Posiada olbrzymie doświadczenie w zakresie przegadywania godzin treningowych z ludźmi wokół, laureatka konkursu na najśmieszniejszą minę podczas warsztatów i właścicielka patentu na nazywanie części układów od jedzenia wielkanocnego (tak na przykład klasyczna siódemka stała się dla niej rzeżuchą). W chwilach wolnych od torturowania siebie między innymi „rzeżuchami” oraz fragmentami układów maluje drzewa, które przez otoczenie określane są mianem: INTRYGUJĄCE. Jedna z zespołowych dziewczyn na jej widok rzekła: „Ja ją chcę! Ona jest taka słodka!”. W zespole Galway tańczy od 2014 roku.

Katarzyna Misiak / Catherine

Kasia M. »» Urodzona Celtyjka, duchem przybyła z jej ukochanych wietrznych, mglistych wzgórz Wielkiej Brytanii. Zapalona zdobywczyni nowych szczytów, tak osobistych jak i górskich, gotowa podjąć każde wyzwanie. Kiedy nie rozwija swoich tanecznych skrzydeł, a pogoda po temu sprzyja łamie limity prędkości na narciarskich szlakach. To zapewne z nich i górskich zboczy czerpie swoją siłę i niezachwiany optymizm. Nim, jak słońce wyglądające zza góry, bez trudu potrafi ozłocić szarość codzienności. W zespole Galway tańczy od 2014 roku.

Barbara Dosiak / Liranna

Barbara »» Niezwykle aktywna osoba, która długo nie usiedzi w jednym miejscu i każdą wolną chwilę spędza w terenie. Jesienią można ją spotkać na górskim szlaku — szczególnie upodobała sobie wędrówki w Tatrach Wysokich. Zimą szaleje na nartach, a latem inspiracji szuka w koncertach pod chmurką. Wieczorami zaś lubi zatopić się w literaturze fantastyki. Entuzjastka formuły 1 oraz wszelkich gier, nie tylko komputerowych. Często wciela się w postaci ze Star Treka, którego jest wierną fanką. W zespole Galway tańczy od 2015 roku.

Martyna Kagan / Koniczyna

Martyna »» Zuch dziewczyna, ze wszystkich Galway'ów jak dotąd przyjęta do zespołu w najmłodszym wieku. Bardzo pozytywna, żywiołowa i wiecznie uśmiechnięta. Jej strach przed trudnymi krokami maleje odwrotnie proporcjonalnie do radości, jaką czerpie z tańca. Taniec nie jest jej jedyną formą aktywności — kiedy nie skacze po irlandzku, jeździ konno. Być może to stąd wzięło się umiłowanie do stepu — treble i kliki w brzmieniu kojarzą się z, tak miłym dla jeździeckiego ucha, tętentem kopyt. W zespole Galway tańczy od 2015 roku.

Gabriela Płatek / LilyLotus

Gabriela »» Przyczajona tancerka i ukryta poetka w jednej cichej osobie. Mistrzyni w kryciu się w cieniu. Nadmiarowe punkty zdobyte w tej umiejętności postanowiła jednakże poświęcić na rzecz tańca i sceny (a, jak wiadomo, scena daje -100 do krycia się w cieniu!). Nie należy dawać jej do rąk kamery, gdyż grozi to dekapitacją filmowanej osoby, a nawet jej całkowitym niebytem na nagraniu. Sumienna i zawsze obecna. No chyba że jedzie na wycieczkę. W przerwach między tańcem, wojażami i nauką lubi pograć w Assassin's Creed. W zespole Galway tańczy od 2015 roku.

Katarzyna Stanclik / Kasza

Kasia S. »» Dołączyła do zespołu Galway jako trzecia Kasia, tworząc tym samym „Trio Kasiowe”. W tym momencie powiedzenie „z Kasią Ci się upiecze” nabiera nowego wymiaru („3K”). Jest tańcząco rozdarta wewnętrznie pomiędzy zieloną i tajemniczą Irlandią a malowniczą i słoneczną Italią. Fakt, że z radością dołączyła do zespołu tańca irlandzkiego pokazał, że klimat irlandzki ceni ponad wszystko. Miłośniczka Tolkiena, a w szczególności „Władcy Pierścieni”. Uwielbia słuchać muzyki filmowej, zwłaszcza prezentowanej na żywo podczas Festiwalów Muzyki Filmowej. Rozrywki szuka oglądając mecze siatkówki, a uspokojenia podczas górskich wędrówek. W zespole Galway tańczy od 2015 roku.

Karolina Wieczorek / Aurinko

Karolina »» Druga Pani informatyk w zespole. Sumienna, staranna i pełna motywacji dziewczyna. Pomimo krótkiego stażu, zaskakuje nas szybkimi postępami. Mól książkowy, szczególnie upodobała sobie fantastykę. Lubi grać w gry RPG i uczyć się języków obcych. Czasem ćwiczy jogę, a i rozciąganie nie jest jej straszne. Jak sama twierdzi, najważniejszą rzeczą w jej życiu jest czekolada, kolejne miejsce otrzymuje leniuchowanie. W zespole Galway tańczy od 2016 roku.

Karol Malinowski / Kavlord

Karol »» Humanista o bardzo dobrym poczuciu rytmu — nasz osobisty DJ. Miłość do folku realizuje tańcząc i grając. Bardzo chciałby być wikingiem — może kiedyś mu się uda? Skromny, oszczędny w słowach, a z jego twarzy często trudno odczytać o czym myśli. Nie można go puścić samego na wakacje, gdyż niekontrolowana konsumpcja sprawia, że po powrocie trzeba poszerzać strój taneczny o rozmiar... lub dwa. W zespole Galway tańczy w latach 2010-2015 i od 2018 roku.

Ewelina Malinowska / Wuzetka

Ewelina »» Pani magister geologii. Podczas spacerów i wypadów plenerowych lubi przytulać wapienie. Wielka fanka gier RPG, szczególnie jednak ostatnimi czasy swoje zainteresowanie poświęca grom karcianym z serii „Munchkin”. Stara się nie opuszczać żadnego céilí, bowiem jest to jej recepta na smutek, uczczenie sukcesu, nadpobudliwość, nadmierną senność i grypę. Na co dzień wesoła i towarzyska, co pozytywnie wpływa na nastrój panujący podczas treningów. W zespole Galway tańczy w latach 2013-2015 i od 2018 roku.


Kącik anime...

...czyli tak na początku kariery wyglądałyśmy w wykonaniu Michała Gwiazdy (2006):

Galway oczami Michała Gwiazdy

Tańczyli z nami:


zespół tańca irlandzkiego
[023] Galway - zespół tańca irlandzkiego [016] Galway - zespół tańca irlandzkiego [003] Galway - zespół tańca irlandzkiego

Facebook YouTube Instagram

Do tej pory zatańczyliśmy 409 razy.

» Archiwum występów...


Samhain
2018-10-31 22:49

Pomyślnego Samhain!

» Pozostałe aktualności...


Współpracujemy z:

Fundacja Kultury Irlandzkiej z Poznania

Fundacja Kultury Irlandzkiej
z Poznania