O zespole

Zespół oficjalnie powstał w czerwcu 2006r., a jego siedzibą jest Będzin. Zaczęło się od niezobowiązujących warsztatów dla znajomych i dość szybko pojawiła się możliwość zorganizowania celtyckiego wieczoru w Sosnowcu, który został nazwany „Celtic Night”. Wtedy też narodził się pomysł na zespół tańca irlandzkiego, powstały pierwsze układy oraz nazwa zespołu — Galway — dla której inspiracją było miasto (oraz hrabstwo) o tej samej nazwie, znajdujące się na zachodnim wybrzeżu Irlandii, będące kulturalną i artystyczną stolicą tego kraju.
W 2011 roku zespół Galway odwiedził swoje „rodzinne” miasto, czyli miasto Galway leżące na zachodnim wybrzeżu Irlandii i jako pierwszy polski zespół tańca irlandzkiego zatańczył na Zielonej Wyspie podbijając serca Irlandczyków. W 2013 roku tancerze i tancerki z Galway powrócili do Irlandii, by wziąć udział w paradzie z okazji największego irlandzkiego święta, czyli Dnia Św. Patryka.

Skład zespołu:

Iwona Polak / <ip>

ipol »» Nasza Pani Kierowniczka. Bez jej zorganizowania już dawno pogrążylibyśmy się w odmętach chaosu. Miłośniczka wszystkiego co związane z końmi. Doktorantka Instytutu Informatyki, nie stroni jednak od tradycyjnych sposobów przechowywania danych. Każdą rzecz zapisuje w swoim magicznym kalendarzu, dzięki czemu zawsze pamięta o wszystkich ważnych sprawach — w przeciwieństwie do swoich złotych myśli, o których zapomina z prędkością światła. Gdy ktoś przytacza jej słowa najczęściej odpowiada: „Naprawdę to powiedziałam?” Opanowana i spokojna, kiedy inni ten spokój tracą, zawsze można na nią liczyć. W zespole Galway tańczy od 2006 roku.

Tomasz Rusinow / A`Darris

Tomek »» Filozof z tanecznym ADHD o zaniżonej samoocenie i nieproporcjonalnie do niej wygórowanych ambicjach. Nie ustoi w miejscu ani chwili — każdą poświęci na doskonalenie siebie, czy to biegnąc tanecznym krokiem na przystanek, czy tuptając na uczelnianych korytarzach. Ma głowę tak pełną pomysłów, że nie wie za co się wziąć. Sumienny we wszystkim co robi i bardzo chętnie słucha rad, które choć trochę przybliżą go do zrozumienia muzyki i tańca. W zespole Galway tańczy od 2008 roku.

Marzena Bojdylla-Dyksy / Imoen

Marzena »» Kobieca kobietka o bardzo wymownym spojrzeniu, potrafiącym zahipnotyzować męską część publiczności. Hurtowo pochłania książki i uwielbia kino indyjskie. Zespołowa poliglotka — lubuje się w języku hiszpańskim i jemu postanowiła poświęcić studenckie lata. Dobrze zna swoje wady i zalety, co pomaga jej w doskonaleniu siebie. W zespole Galway tańczy od 2009 roku.

Katarzyna Łozińska / Gryzoń

Kasia »» Bardzo zawzięta dziewczyna o stopach z żelaza — jej kostki przetrwają wszystko. Studentka germanistyki i miłośniczka istot lubujących się w krwi śmiertelników. Zespołowy informator na temat trendów mody. Jej szafa z ciuchami i walizka na wyjazd ma wszystkie inne szafki i walizki pod sobą. Swoim sympatycznym i uroczym wręcz sposobem bycia sprawia, że nie da się jej nie lubić. W zespole Galway tańczy od 2009 roku.

Sandra Błaszkiewicz / Tauriel

Sandra »» Posiada olbrzymie doświadczenie w zakresie przegadywania godzin treningowych z ludźmi wokół, laureatka konkursu na najśmieszniejszą minę podczas warsztatów i właścicielka patentu na nazywanie części układów od jedzenia wielkanocnego (tak na przykład klasyczna siódemka stała się dla niej rzeżuchą). W chwilach wolnych od torturowania siebie między innymi „rzeżuchami” oraz fragmentami układów maluje drzewa, które przez otoczenie określane są mianem: INTRYGUJĄCE. Jedna z zespołowych dziewczyn na jej widok rzekła: „Ja ją chcę! Ona jest taka słodka!”. W zespole Galway tańczy od 2014 roku.

Katarzyna Misiak / Catherine

Kasia M. »» Urodzona Celtyjka, duchem przybyła z jej ukochanych wietrznych, mglistych wzgórz Wielkiej Brytanii. Zapalona zdobywczyni nowych szczytów, tak osobistych jak i górskich, gotowa podjąć każde wyzwanie. Kiedy nie rozwija swoich tanecznych skrzydeł, a pogoda po temu sprzyja łamie limity prędkości na narciarskich szlakach. To zapewne z nich i górskich zboczy czerpie swoją siłę i niezachwiany optymizm. Nim, jak słońce wyglądające zza góry, bez trudu potrafi ozłocić szarość codzienności. W zespole Galway tańczy od 2014 roku.

Barbara Dosiak / Liranna

Barbara »» Niezwykle aktywna osoba, która długo nie usiedzi w jednym miejscu i każdą wolną chwilę spędza w terenie. Jesienią można ją spotkać na górskim szlaku — szczególnie upodobała sobie wędrówki w Tatrach Wysokich. Zimą szaleje na nartach, a latem inspiracji szuka w koncertach pod chmurką. Wieczorami zaś lubi zatopić się w literaturze fantastyki. Entuzjastka formuły 1 oraz wszelkich gier, nie tylko komputerowych. Często wciela się w postaci ze Star Treka, którego jest wierną fanką. W zespole Galway tańczy od 2015 roku.

Martyna Kagan / Koniczyna

Martyna »» Zuch dziewczyna, ze wszystkich Galway'ów jak dotąd przyjęta do zespołu w najmłodszym wieku. Bardzo pozytywna, żywiołowa i wiecznie uśmiechnięta. Jej strach przed trudnymi krokami maleje odwrotnie proporcjonalnie do radości, jaką czerpie z tańca. Taniec nie jest jej jedyną formą aktywności — kiedy nie skacze po irlandzku, jeździ konno. Być może to stąd wzięło się umiłowanie do stepu — treble i kliki w brzmieniu kojarzą się z, tak miłym dla jeździeckiego ucha, tętentem kopyt. W zespole Galway tańczy od 2015 roku.

Gabriela Płatek / LilyLotus

Gabriela »» Przyczajona tancerka i ukryta poetka w jednej cichej osobie. Mistrzyni w kryciu się w cieniu. Nadmiarowe punkty zdobyte w tej umiejętności postanowiła jednakże poświęcić na rzecz tańca i sceny (a, jak wiadomo, scena daje -100 do krycia się w cieniu!). Nie należy dawać jej do rąk kamery, gdyż grozi to dekapitacją filmowanej osoby, a nawet jej całkowitym niebytem na nagraniu. Sumienna i zawsze obecna. No chyba że jedzie na wycieczkę. W przerwach między tańcem, wojażami i nauką lubi pograć w Assassin's Creed. W zespole Galway tańczy od 2015 roku.

Katarzyna Stanclik / Kasza

Kasia S. »» Dołączyła do zespołu Galway jako trzecia Kasia, tworząc tym samym „Trio Kasiowe”. W tym momencie powiedzenie „z Kasią Ci się upiecze” nabiera nowego wymiaru („3K”). Jest tańcząco rozdarta wewnętrznie pomiędzy zieloną i tajemniczą Irlandią a malowniczą i słoneczną Italią. Fakt, że z radością dołączyła do zespołu tańca irlandzkiego pokazał, że klimat irlandzki ceni ponad wszystko. Miłośniczka Tolkiena, a w szczególności „Władcy Pierścieni”. Uwielbia słuchać muzyki filmowej, zwłaszcza prezentowanej na żywo podczas Festiwalów Muzyki Filmowej. Rozrywki szuka oglądając mecze siatkówki, a uspokojenia podczas górskich wędrówek. W zespole Galway tańczy od 2015 roku.

Karolina Wieczorek / Aurinko

Karolina »» Druga Pani informatyk w zespole. Sumienna, staranna i pełna motywacji dziewczyna. Pomimo krótkiego stażu, zaskakuje nas szybkimi postępami. Mól książkowy, szczególnie upodobała sobie fantastykę. Lubi grać w gry RPG i uczyć się języków obcych. Czasem ćwiczy jogę, a i rozciąganie nie jest jej straszne. Jak sama twierdzi, najważniejszą rzeczą w jej życiu jest czekolada, kolejne miejsce otrzymuje leniuchowanie. W zespole Galway tańczy od 2016 roku.


Kącik anime...

...czyli tak na początku kariery wyglądałyśmy w wykonaniu Michała Gwiazdy (2006):

Galway oczami Michała Gwiazdy

Tańczyli z nami:


zespół tańca irlandzkiego
[016] Galway - zespół tańca irlandzkiego [024] Galway - zespół tańca irlandzkiego [022] Galway - zespół tańca irlandzkiego

Facebook YouTube

1% dla OPP

1% dla Fundacji Kultury Irlandzkiej


Do tej pory zatańczyliśmy 397 razy.

» Archiwum występów...


Warsztaty czas zacząć!
2017-09-02, 08:25 • A`Darris

Koniec przerwy. Co prawda dzwonka na lekcje nie usłyszycie, ale i tak możecie kierować się słuchem zmierzając w kierunku irlandzkich nutek. Wszystkich zainteresowanych, zarówno tych całkiem zielonych jak i tych bardziej doświadczonych, serdecznie... » więcej

» Pozostałe aktualności...


Współpracujemy z:

Naszywki.net - naszywki i haft komputerowy

Naszywki.net
naszywki i haft komputerowy