1% dla Fundacji Kultury Irlandzkiej w Poznaniu

FKI przez swoje wsparcie pomaga rozwijać pasje i spełniać marzenia ludzi, dla których kultura irlandzka stanowi część życia.

To nic nie kosztuje, a być może dzięki Twojemu wsparciu na czyjejś twarzy zagości uśmiech.

Spis treści:

  1. Kultura irlandzka
  2. Fundacja Kultury Irlandzkiej — informacje ogólne
  3. Fundacja Kultury Irlandzkiej — Organizacja Pożytku Publicznego
  4. Czy ja też mogę wesprzeć Fundację Kultury Irlandzkiej?
  5. Jak przekazać 1% podatku na rzecz Fundacji Kultury Irlandzkiej?
  6. Dlaczego to takie ważne?

↑ do góry ↑

Kultura irlandzka

Jesteś miłośnikiem Irlandii i wszystkiego co z nią związane? Chciałbyś, aby kultura irlandzka była w Polsce bardziej doceniana i zauważana? A może sam masz czasem ochotę zrobić coś na jej rzecz, ale nie za bardzo wiesz, jak się do tego zabrać? Być może pomoże Ci w tym nasza propozycja.
Pragniemy gorąco zachęcić wszystkich — zarówno tych, dla których kultura Zielonej Wyspy stanowi istotny element życia, ale też tych kompletnie nie związanych z Irlandią, a chcących zrobić coś pożytecznego — do zapoznania się z działalnością poznańskiej Fundacji Kultury Irlandzkiej. FKI nosi miano Organizacji Pożytku Publicznego, co oznacza, że dokonując rocznego rozliczenia podatkowego można przekazać na jej rzecz 1% swojego podatku. Poniżej zamieszczamy garść informacji, które mają na celu przybliżyć działalność poznańskiej fundacji, a także wskazówki, w jaki sposób można zasilać jej konto.

↑ do góry ↑

Fundacja Kultury Irlandzkiej — informacje ogólne

Fundacja Kultury Irlandzkiej powstała 6 lutego 2003 roku w Poznaniu, natomiast dnia 10 marca 2003 roku została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego. Założeniem Fundacji jest wszechstronne promowanie kultury irlandzkiej w Polsce. Popularyzowanie kultury irlandzkiej realizowane jest zarówno poprzez imprezy masowe, jak i wspieranie indywidualnych projektów. Fundacja utrzymuje stałą współpracę z wieloma instytucjami w kraju jak i zagranicą, których pola działania są zbieżne z celami zawartymi w statucie.
Pomocą w tworzeniu programu działania Fundacji służy „Ława Patronów Fundacji”, w skład której wchodzą osoby fizyczne i instytucje wspierające działalność Fundacji zarówno merytorycznie, jak i finansowo. Warto podkreślić, że FKI z założenia jest instytucją non-profit, co oznacza, że jej przedsięwzięcia są finansowane jedynie z darowizn i subwencji.
Osoby, które chciałyby uzyskać szczegółowe informacje na temat celów Fundacji, jej form działania oraz struktury i sposobu finansowania odsyłamy do fragmentów Statutu opublikowanych pod adresem http://www.fki.home.pl/statut.htm

↑ do góry ↑

Fundacja Kultury Irlandzkiej — Organizacja Pożytku Publicznego

Jak zostało wspomniane, FKI jest jedną z wielu zarejestrowanych w Polsce Organizacji Pożytku Publicznego. Oznacza to, że FKI jest organizacją o charakterze pozarządowym, która między innymi:
Fundacja Kultury Irlandzkiej prowadzi działalność z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji.
(Wykaz organizacji pożytku publicznego na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej: http://www.mpips.gov.pl/bip/wykaz-organizacji-pozytku-publicznego/.)

↑ do góry ↑

Czy ja też mogę wesprzeć Fundację Kultury Irlandzkiej?

Fundację Kultury Irlandzkiej może wesprzeć w zasadzie każdy. Jak to zrobić? Nic prostszego!

↑ do góry ↑

Jak przekazać 1% podatku na rzecz Fundacji Kultury Irlandzkiej?

Należy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37 lub PIT-38.
W odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego wpisujemy nazwę Organizacji Pożytku Publicznego (w tym przypadku będzie to Fundacja Kultury Irlandzkiej), jej numer KRS (0000152784) i kwotę, którą chcemy przekazać na rzecz tejże organizacji. Kwota nie może przekraczać 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.
Następnie łączną kwotę, którą podatnicy przekazali danej organizacji, Urząd Skarbowy prześle na jej konto.

↑ do góry ↑

Dlaczego to takie ważne?

Dlaczego warto przekazać 1% swojego podatku, a tym samym wesprzeć FKI? Bo:

↑ do góry ↑

DZIĘKUJEMY!!!


zespół tańca irlandzkiego
[028] Galway - zespół tańca irlandzkiego [006] Galway - zespół tańca irlandzkiego [023] Galway - zespół tańca irlandzkiego

Facebook YouTube Instagram

1% dla OPP

1% dla Fundacji Kultury Irlandzkiej


Najbliższy występ:

Dąbrowa Górnicza, 2021-08-20
Wesele :: pokaz i nauka tańca dla gości :: impreza zamknięta

Zatańczyliśmy już 427 razy.

» Pozostałe występy...


Warsztaty w Będzinie
2020-03-11 19:28

UWAGA!!!

Z powodu zamknięcia od 12.03.2020 Ośrodka Kultury w Będzinie cotygodniowe piątkowe warsztaty zostają zawieszone do odwołania.

Oczekujcie informacji o wznowieniu warsztatów.

» Pozostałe aktualności...


Współpracujemy z:

Ośrodek Kultury w Będzinie

Ośrodek Kultury
ul. Małachowskiego 43
42-500 Będzin