Galeria » Midsummer Céilí

Midsummer Céilí

22 czerwca 2012
Początek szkolnych wakacji, początek lata, kolejny zakończony sezon warsztatowy... Czy moglibyśmy przepuścić taką okazję - czy raczej tyle różnych okazji - i nie poświętować nieco? Ba! To byłby wstyd! ;-) Dlatego też postanowiliśmy zorganizować coś, co Irishofile lubią najbardziej - czyli céilí oczywiście ;-) A że wybrana przez nas data zbiegła się z tym czasem w ciągu roku, gdy noce są najkrótsze, to i motywu przewodniego nie trzeba było daleko szukać. Wręcz sam zapukał do drzwi i wystarczyło tylko mu otworzyć i zaprosić do środka. Mowa o Midsummer, czyli celtyckim święcie letniego przesilenia, kiedy to pali się ogniska i tańczy wokół nich do białego rana. My wprawdzie ogniska nie mieliśmy, ale za to tańca było pod dostatkiem. Oprócz wspólnej zabawy nie obyło się również bez pokazu w wykonaniu naszych nieustraszonych warsztatowiczek. Dzielnie spojrzały w oczy tremie i za­pre­zen­to­wa­ły nam efekty swojej rocznej pracy w specjalnie ułożonym na ten wieczór układzie. Ich instruktorzy pękali z dumy, a reszta mogła nacieszyć oczy świetnym tańcem. I choć zdjęcia nie oddadzą wszystkiego, Wy również możecie swe oczy nacieszyć. Jeśli skierujecie je odrobinę na lewo ;-)

Zdjęcia: Iz.

Galway ZTI - 01 Galway ZTI - 02 Galway ZTI - 03 Galway ZTI - 04 Galway ZTI - 05 Galway ZTI - 06 Galway ZTI - 07 Galway ZTI - 08 Galway ZTI - 09 Galway ZTI - 10 Galway ZTI - 11 Galway ZTI - 12 Galway ZTI - 13 Galway ZTI - 14


Facebook YouTube

1% dla OPP

1% dla Fundacji Kultury Irlandzkiej


Najbliższy występ:

Katowice, 2018-06-16
Dni Bogucic

Zatańczyliśmy już 404 razy.

» Pozostałe występy...


Ogłoszenie dla warsztatowiczów
2018-03-30, 13:32 • Kasza

Miejskie Dom Kultury „Południe” w Piotrowicach z okazji Świąt Wielkanocnych zamknięty jest w piątek 30 marca. Na warsztatach widzimy się ponownie 6 kwietnia. Do zatańczenia!

» Pozostałe aktualności...


Współpracujemy z:

Naszywki.net - naszywki i haft komputerowy

Naszywki.net
naszywki i haft komputerowy