Ogłoszenie 
To forum korzysta z ciasteczek :] Więcej o tych słodkościach: www.wszystkoociasteczkach.pl

Poprzedni temat :: Następny temat
WOŚP 2008
Autor Wiadomość
Pavlaque 

Wysłany: Wto 15 Sty, 2008 13:22   

Gratulacje dla zespołu, za umiejętność chodzenia i skakania figurowego na lodzie :keke:

a przede wszystkim gratulacje dla Olgi za pomyślny debiut w trudnych warunkach ;)

-ip-
Członek zespołu

Wysłany: Wto 15 Sty, 2008 15:36   

Gwiazdy tańczą na lodzie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pavlaque 

Wysłany: Wto 15 Sty, 2008 18:01   

nie słódź tak sobie =P

xDD :P

Rhiannon 

Wysłany: Wto 15 Sty, 2008 18:21   

Ale to prawda... zwykły taniec irlandzki to za mało - teraz będziemy ślizgać sie tańcząc :-P
So hear me as I tell my truth
All is for love, and all is forever.’ Dancing on the dangerous ground

Pavlaque 

Wysłany: Wto 15 Sty, 2008 19:50   

double-hard-cut z łyżwami, jak ta babka z utube ;]

-ip-
Członek zespołu

Wysłany: Pią 18 Sty, 2008 08:57   

Wiecie co? Jak mi nikt zdjęć nie dostarczy, to się na stronie nie pojawią - taka dosyć prosta zależność.

Memoria 

Wysłany: Pią 18 Sty, 2008 13:48   

Tak można obejrzeć jak Leszek łamie flagę. Zresztą można obejrzeć całość. Posiadam filmiki z tego występu w takiej jakości, że w sumie zajmują prawie 1Gb :-D Teraz pozostaje je nagrać na płytę i rozpowszechnić :mrgreen:

Machu 

Wysłany: Pią 18 Sty, 2008 14:39   

Jakość z objętością nie do końca idą w parze. Można skorzystać ze skomplikowanych algorytmów stratnych, które rozróżnia komputer, a bezwładność oka nie czuje różnicy między klatkami P i B (DivX lub XviD), a filmik zmniejsza swą objętość o jakieś 90%.

Przed rozpowszechnieniem oprawiłbym je nieco grafiką i oczyścił z szumów.

Skellig 

Wysłany: Pią 18 Sty, 2008 14:56   

Machu napisał/a:
a bezwładność oka nie czuje różnicy między klatkami P i B (DivX lub XviD), a filmik zmniejsza swą objętość o jakieś 90%.

[OT, bo nie mogę się powstrzymać, ciekawość bierze górę] 90% mniejsza waga, a niedostrzegalna strata jakości? Jak?! :) [/OT]

Machu 

Wysłany: Pią 18 Sty, 2008 15:12   

Kompresja aparatów JPEG zamieniona na kompresje polegającą na zmianie pełnych klatek na puste zawierające jedynie obiekty, które zmieniły położenie. Przez co klatki B działają niczym kalka techniczna w odpowiednich algorytmach i ułożeniu. Nie jestem pewien kolejności klatek P i B, ale gdy obiekty są w miarę statyczne objętość po kompresji jest dosyć znacząca. Do tego dochodzi zmiana dźwięku PCM na kompresje MPEG generacji 3 co przekracza 90%, ale że jest to zaledwie 10% filmu myślę, że objętość będzie mniejsza o jakieś 75%... troszkę przesadziłem

Skellig 

Wysłany: Pią 18 Sty, 2008 15:44   

Teoria teorią, ale jak to zrobić w praktyce :) Bo ja np. kompresuję filmiki z aparatu, ponieważ oczywiście nie ma sensu trzymać ich w takiej ciężkiej postaci z PCM zamiast mp3, ale nie widze możliwości by skompresować je o 75% bez straty jakości :)
Zwykle kompresuję o... bo ja wiem, 30-50%? Ale to już i tak nie wygląda identycznie jak oryginał, a po prostu zadowalająco :)
Ale może jest do tego lepszy soft lub jakaś nieznana mi metoda, ja używam przykładowo VirtualDub'a, albo też SUPER (eRightSoft) i kompresuję przy użyciu DivX'a.

Teraz sobie dla testu skompresowałem o 45%... ale to nie wygląda identycznie, trochę bardziej rozmyte. O 79%... jeszcze bardziej rozmyte. Ale nie wiem, może źle kompresuję ;)

Wielka inkwizycjo, wybacz OT ;)

Machu 

Wysłany: Pią 18 Sty, 2008 17:28   

Proponuję wejść w opcje DivX'a. Jedno to niech to będzie 2stopniowa kompresja (2-pass) ze zmiennym bitratem, a ddatkowo ustaw Noise Reuction dla oczyszczenia szumów no i wolną ale optymalną kompresję.

NiefortunneZdarzenie 

Wysłany: Pią 18 Sty, 2008 17:50   

Już naprawde nie macie o czym gadać :doh:
Memoria napisał/a:
Teraz pozostaje je nagrać na płytę i rozpowszechnić :mrgreen:
To Izuś, ja sie zgłaszam po tą płytke :P

Biedronka 

Wysłany: Pią 18 Sty, 2008 18:40   

mnie ta rozmowa bardo zaciekawiła :D

Pavlaque 

Wysłany: Pią 18 Sty, 2008 22:42   

mój żywioł xD