Pierwszy Śląski Międzywarsztatowy Feis

Podziękowania

Feis już skończony, pot otarty, medale rozdane. Jednak nie można byłoby tego wszystkiego zorganizować bez Ośrodka Kultury w Będzinie, który udostępnił i wyposażył dla nas salę. Podziękowanie należą się także Fundacji Kultury Irlandzkiej za wsparcie finansowe, a także Dorocie Czajkowskiej, dzięki której na I Śląskim Międzywarsztatowym Feisu sędziowanie było na iście mistrzowskim poziomie. No i dziękuję przede wszystkim Wam — drodzy zawodnicy. Gdyby nie Wy, nic by z tych zawodów nie było. Dziękuję Wam za odwagę, za walkę, za podjęcie wyzwania. Mam nadzieję, że zobaczymy się za rok!


Zdjęcia

I Śląski Międzywarsztatowy Feis

Wyniki

I kategoria
I MIEJSCE — Anna Majcher (Galway)
II MIEJSCE — Kinga Cenkar (Galway)
III MIEJSCE — Katarzyna Głogowska (Cailleach)

II kategoria i Two-Hand
I MIEJSCE ex aequo — Marzena Bojdylla, Ewa Drapa (Galway)

Gratulujemy!
Mamy nadzieję, że za rok pojawi się tu także TWOJE nazwisko :-)

Lista uczestników

A to listy uczestników, wraz z wylosowanymi dla nich numerami. W takiej kolejności zawodnicy będą się prezentować na scenie:

SOLO — KATEGORIA I
 1. Ola Parzelska (Galway)
 2. Daria Radoszewska (Cailleach)
 3. Katarzyna Zieleżny (Cailleach)
 4. Anna Majcher (Galway)
 5. Magda Więcek (Cailleach)
 6. Kacper Chwastek (Galway)
 7. Maja Kuzior (Galway)
 8. Danuta Ożarowska (Lia Fáil)
 9. Kinga Cenkar (Galway)
 10. Weronika Szałas (Cailleach)
 11. Agnieszka Poks (Cailleach)
 12. Dorota Butlewska (Lia Fáil)
 13. Katarzyna Głogowska (Cailleach)
SOLO — KATEGORIA II
 1. Monika Kałuża (Cailleach)
 2. Marzena Bojdylla (Galway)
 3. Ewa Drapa (Galway)
 4. Kasia Łozińska (Galway)
 5. Sonia Łechtańska (Galway)
2-HAND
 1. Sonia Łechtańska, Kasia Łozińska (Galway)
 2. Monika Kałuża, Agnieszka Stawiarska (Cailleach)
 3. Marzena Bojdylla, Ewa Drapa (Galway)
 4. Weronika Szałas, Magda Więcek (Cailleach)

Jesteś warsztatowiczem któregoś z zespołów tańca irlandzkiego działającego na Śląsku?

A ponadto jesteś kimś, kto lubi rywalizacje?

Albo po prostu jesteś ciekaw, jak daleko już zaszedłeś w nauce tańca irlandzkiego i chcesz zostać oceniony przez doświadczonych tancerzy?

A może pragniesz pokazać się na scenie, ale póki co nie miałeś ku temu okazji?

Chyba że pragniesz jedynie poznać innych warsztatowiczów i wymienić z nimi swoje doświadczenia?

Jeśli któreś z powyższych pytań w jakiś sposób odnosi się do Ciebie, to mamy wielką przyjemność zaprosić Cię na Feis, czyli Zawody Tańca Irlandzkiego organizowane przez zespół tańca irlandzkiego Galway z Będzina (http://galway.art.pl/).

Zawody tego rodzaju są świetną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności tanecznych, ale także poznania jak to wszystko, czego się nauczyłeś/aś, można wykorzystać na scenie. Jest to także okazja do tego, by poznać samego siebie, a dokładniej jak się reaguje na tego typu wydarzenia, które sprawiają, że adrenalina buzuje we krwi.

Zawody przeznaczone są dla warsztatowiczów, zatem nieistotne jest, jak długo tańczysz, jak długo się uczysz. W zupełności wystarczy, że znasz podstawowe kroki i masz ogromny zapał do tańca.

Zawody odbędą się 20 czerwca 2009 (sobota) w Ośrodku Kultury w Będzinie (ul. Małachowskiego 43) o godzinie 13:00.

Układ kroków dla poszczególnych kategorii zostanie podany na forum zespołu tańca irlandzkiego Galway do końca kwietnia. Tam też znajdą się filmiki obrazujące obowiązujące solówki.

Regulamin dostępny jest poniżej.
Formularz zgłoszeniowy był dostępny na osobnej podstronie.

Zapraszamy na nasze forum po aktualne informacje!

Wersja beta... ;-)

Zobacz, jak było na Galway Class Feis w zeszłym roku — czyli na edycji zawodów tanecznych tylko dla naszych warsztatowiczów.

Miejsce:

Ośrodek Kultury w Będzinie
ul. Małachowskiego 43

Czas:

20 czerwca 2009 (sobota)
początek: 13:00

Pierwszy Śląski Międzywarsztatowy Feis wspierają:

Ośrodek Kultury w Będzinie

Ośrodek Kultury w Będzinie
Fundacja Kultury Irlandzkiej z Poznania

Fundacja Kultury Irlandzkiej

Szczegóły:

Regulamin:

 1. Organizatorem Śląskiego Międzywarsztatowego Feisu (1st Silesian Class Feis) jest zespół tańca irlandzkiego Galway z Będzina. Wszelkie pytania lub prośby proszę kierować na e-maila zespołowego (Kontakt).
 2. Organizator, w razie zaistniałych okoliczności, zastrzega sobie prawo do zmiany niektórych punktów regulaminu lub składu sędziowskiego.
 3. Zawody są przeznaczone tylko i wyłącznie dla warsztatowiczów, a nie dla członków zespołu. Rzecz jasna, jeżeli członkowie zespołu #1 pobierają nauki u zespołu #2, to mogą wziąć udział w Zawodach jako ich warsztatowicze. Ale wtedy, jeżeli zespół #1 ma własnych warsztatowiczów, to nie mogą oni (warsztatowicze zespołu #1) wystąpić na Zawodach. Przepis ten ma chronić uczniów, aby nie rywalizowali ze swoimi nauczycielami.
 4. W zawodach może wziąć udział każdy, kto uczęszcza na warsztaty organizowane przez jakiś zespół tańca irlandzkiego.
  §
  Nie ma najmniejszego znaczenia to, czy ktoś uczęszcza na warsztaty więcej niż jednego zespołu.
 5. W zawodach będą do wyboru dwie konkurencje. Taniec solowy do reel'a i taniec drużynowy 2-hand reel. Można wziąć udział w jednej lub w obydwóch konkurencjach.
  §
  Zawody w tańcu solowym będą rozgrywane w czterech kategoriach zaawansowania (czyli od kiedy uczęszcza się na warsztaty):
  I - mniej niż rok lub dokładnie rok,
  II - do 2 lat,
  III - do 3 lat,
  IV - ponad 3 lata.
  §
  Układ kroków do poszczególnych kategorii układają zespoły prowadzące i/lub sami warsztatowicze. Zespoły nie mają przymusu układać solówek dla warsztatowiczów, którzy chcą wziąć udział w zawodach. Jednak Organizator zwraca się z prośbą do zespołów prowadzących, aby w miarę możliwości służyły chętnym pomocą i radą. Prosimy również, aby warsztatowicze od jednego zespołu mieli ten sam układ.
  §
  Solówka powinna składać się z:
  - Lead Around na 16 taktów (po 8 na każdą nogę),
  - Side Step na 16 taktów (po 8 na każdą nogę).
  Całość = 32 takty.
  §
  Kroki dozwolone w każdej z kategorii:
  I - skip, jump, cut, change (w tym także: „change-cut”), short-three („trójka”), seven („siódemka”, „sidestep”), up („aik”, „ajk”), point (w tym także: „point-hop-back”, „change-point-hop-back”, etc), slide.
  II - wszystko co w I plus: lift („over”), fly („double-up/aik”), double-back, click (rzadziej: „wysoki change”).
  III - wszystko co w I i II plus: double-cut-at-once („syrenka”), jump „w zawisie”, butterfly.
  IV - wszystko co w I, II i III plus: wszystko inne, co Wam przyjdzie do głowy.
  Doskonale zdajemy sobie sprawę z różnicy w nazewnictwie poszczególnych kroków, dlatego też w nawiasach zostały umieszczone wszelkie inne określenia, jakie dało się usłyszeć. W razie wątpliwości proszę pisać w specjalnym temacie na forum zespołu Galway lub na mail'a zespołowego (patrz punkt 1).
  §
  Zawody w tańcu grupowym (2-hand reel) nie podlegają żadnym podziałom na poziomy zaawansowania. Pary dobierają się dobrowolnie. W jednej parze mogą być osoby z dwóch różnych zespołów. Każda osoba może wystąpić w tej kategorii tylko raz na zawody.
  §
  Całość 2-hand reel'a nie powinna przekroczyć 40 taktów. Należy przeznaczyć je na minimum 16 taktów Lead Around. Pozostałe takty można rozdysponować wedle uznania, inwencji, etc.
  §
  Podczas zgłaszania swojego udziału w zawodach i wypełnianiu rubryki z kategorią, należy wziąć pod uwagę swoje doświadczenie do 20 czerwca włącznie. Czyli np. jeśli ktoś w kwietniu ma staż 1 roku i 11 miesięcy (czyli formalnie jest w II kategorii), to 20 czerwca będzie już miał staż 2 lat i 1 miesiąca, więc będzie plasował się w III kategorii. I właśnie w niej powinien się zgłosić.
  §
  Jeżeli ktoś chciałby wziąć udział w kategorii wyższej od swojego stażu, to jest taka możliwość. Należy zaznaczyć to w formularzu. Nie można jedynie przenieść się do kategorii o niższym stażu.
  §
  Ponadto Organizator zastrzega sobie prawo do łączenia kategorii w przypadku nikłej frekwencji w którejś z nich. Likwidowana kategoria będzie ZAWSZE dodawana do kategorii związanej z dłuższym stażem.
 6. Co do strojów Organizator pozostawia dużą dowolność. O tym jak mają być ubrani warsztatowicze danego zespołu, może ustalić sam zespół, choć nie jest to konieczne. Ważne jest jedynie to, by nie tańczyć na boso czy w samych rajstopach/skarpetach. Mogą być zarówno baletki/reelówki, jak i tenisówki/halówki, etc.
 7. Zgłoszenia przyjmowane są jedynie drogą internetową do 10 czerwca za pośrednictwem formularza (UWAGA! Termin zgłoszeń został przedłużony!).
 8. Punktacja opiera się na nieco zmodyfikowanym systemie stworzonym przez Komisję Tańca Irlandzkiego. System opiera się na 100 lub 125 punktowej skali.
  §
  Rozkład punktów w tańcach solowych jest następujący:
  - 25 za timing (utrzymanie rytmu),
  - 25 za technikę,
  - 25 za postawę i styl,
  - 25 za kroki.
  §
  W kategorii 2-hand dodatkowym kryterium będzie: synchronizacja, także za 25 punktów.
 9. Udział w Zawodach jest dobrowolny i nie podlega żadnym opłatom.
Wszystkim biorącym udział życzymy powodzenia i wielu sukcesów!!!

↑ DO GÓRY ↑


zespół tańca irlandzkiego
[013] Galway - zespół tańca irlandzkiego [022] Galway - zespół tańca irlandzkiego [004] Galway - zespół tańca irlandzkiego

Facebook YouTube Instagram

1% dla OPP

1% dla Fundacji Kultury Irlandzkiej


Do tej pory zatańczyliśmy 411 razy.

» Archiwum występów...


Ogłoszenie dla warsztatowiczów
2018-12-24 22:22

Drodzy warsztatowicze!W okresie świąteczno-noworocznym nasze zajęcia nie odbędą się. Wykorzystajmy tę przerwę na odpoczynek, spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi, i na cokolwiek tylko chcemy, a przed świętami nie mieliśmy czasu ;-) Na następne... » więcej

» Pozostałe aktualności...


Współpracujemy z:

Ośrodek Kultury w Będzinie

Ośrodek Kultury
ul. Małachowskiego 43
42-500 Będzin