zespół tańca irlandzkiego
[007] Galway - zespół tańca irlandzkiego [017] Galway - zespół tańca irlandzkiego [012] Galway - zespół tańca irlandzkiego
Beltane » Media

Beltane - media

Beltane - logo

Logo

Logo „Beltane — święto ognia” w formacie JPG z:

• białym tłem:
Logo „Beltane — święto ognia” (JPG / 94,3 KB)

• czarnym tłem:
Logo „Beltane — święto ognia” (JPG / 107 KB)

Jeśli potrzebne będzie logo w innym formacie, wielkości bądź o innym tle, prosimy o Kontakt


Plakat

Plakat „Beltane — święto ognia” (JPG / 468 KB)


Informacja prasowa

Projekt „Beltane — święto ognia” jest realizowany z inicjatywy Zespołu Tańca Irlandzkiego „Galway” przy współpracy z Ośrodkiem Kultury w Będzinie (dwaj główni organizatorzy imprezy), a także z pomocą instytucji takich jak: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie, Urząd Miejski w Będzinie oraz Fundacja Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu. Pomysł przedsięwzięcia narodził się, gdy Iwona Polak — liderka Zespołu Tańca Irlandzkiego „Galway” — wygrała konkurs na projekt w ramach Akademii Lidera Kultury zorganizowanej przez Śląski Teatr Tańca w Bytomiu.
Głównym zadaniem projektu jest organizacja imprezy będącej finałem konkursów — plastycznego, grafiki komputerowej i fotograficznego o zasięgu regionalnym. Całość ma być skupiona wokół tematu „Beltane — święto ognia”. Organizatorzy pozostawiają uczestnikom całkowitą dowolność interpretacji tematu. Prace należy nadsyłać lub dostarczać osobiście w terminie 01-31 marca 2010 do siedziby Ośrodka Kultury w Będzinie.
W jury konkursu zasiądą: Krzysztof Dulko, Beata Fonik, Andrzej Kopka, Urszula Lewandowska-Zalewska i Ewa Trefon.
Podczas imprezy finałowej, która planowana jest na 30 kwietnia br. w będzińskim Ośrodku Kultury, odbędą się pokazy tańca irlandzkiego w wykonaniu zespołu Galway, koncert zespołu muzyki celtyckiej The Reel Jigs, inscenizacja obchodów święta Beltane, warsztaty tańców celtyckich, prelekcje poświęcone ogniu w kulturze Celtów i przede wszystkim ogłoszenie wyników konkursów oraz rozdanie nagród.
W odstępie kilku dni od daty w/w imprezy w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie zostanie zorganizowana czasowa wystawa pokonkursowa, na której zostaną zaprezentowane wszystkie prace konkursowe.


Facebook YouTube Instagram

1% dla OPP

1% dla Fundacji Kultury Irlandzkiej


Do tej pory zatańczyliśmy 417 razy.

» Archiwum występów...


Patrykowy konkurs!
2019-03-10 22:16

Aby pełniej przeżyć obchody Dnia św. Patryka, warto się do nich dobrze przygotować. W ramach przygotowań powinno zaopatrzyć się w odpowiedni strój. W skromniejszych wydaniach wystarczy współczesny, kontynentalny ubiór z mniejszymi lub większymi zielonymi... » więcej

» Pozostałe aktualności...


Współpracujemy z:

Naszywki.net - naszywki i haft komputerowy

Naszywki.net
naszywki i haft komputerowy