Aktualności

Archiwum najważniejszych wiadomości:  <   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   > 

1% dla Fundacji Kultury Irlandzkiej

2014-02-19 16:03

„Witamy serdecznie w 2014 roku!

Fundacja Kultury Irlandzkiej wchodzi w nowa dekadę swojej działalności. Wiele z naszych działań nie byłoby możliwych do zrealizowania bez Waszego wsparcia. I w tym roku możesz nas wesprzeć przekazując 1% od należnego podatku za 2013 r.

Znajdziesz nas na liście Organizacji Pożytku Publicznego uprawnionych do otrzymania 1% za 2013 r.; nasz KRS to 0000152784.

http://www.mpips.gov.pl/bip/wykaz-organizacji-pozytku-publicznego/

WESPRZYJ NAS W TYM ROKU!”

Fundacja Kultury Irlandzkiej

1% dla FKI

Z życia szkoły: „Pokaz tańca irlandzkiego”

2014-02-09 18:37
WOŚP Nasz występ i warsztaty dla uczniów w Mierzęcicach były wynikiem naszej charytatywnej aukcji na rzecz WOŚP. Na tę okazję przygotowaliśmy specjalny program — pokazy taneczne przeplatały się opowieściami nt. tańca i kultury irlandzkiej. Na koniec zaś zaprosiliśmy chętnych do nauczenia się prostego tańca grupowego. Artykuł oraz kilka zdjęć z tego wydarzenia znalazły się na stronie szkoły:

Wywiad dla Pozytywki

2014-02-08 14:26
Jeżeli posiadacie książkową lub ścienną odsłonę kalendarza „Kobieta z pasją”, który powstał w ramach Projektu Pozytywka, to na pewno wiecie, że miesiąc luty należy w nim do żeńskiej części naszego zespołu :-) Z tej okazji na stronie Projektu Pozytywka ukazał się wywiad, w którym opowiadamy o nas, naszej pasji, Irlandii i generalnie o bardzo ciekawych sprawach ;-) Zachęcamy do lektury, mając nadzieję, że być może tych z Was, którzy jeszcze nigdy nie mieli okazji spróbować tańca irlandzkiego, tekst ten w jakiś sposób zainspiruje. Oto więc słowo Galway. Na luty, a może i na cały rok :-)

Pokaz i nauka tańca dla uczniów

2014-02-06 22:31
Dzisiaj mieliśmy niezwykłą przyjemność zatańczyć oraz poprowadzić warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum w Mierzęcicach. Zajęcia zostały uwiecznione w formie zdjęć, które już można obejrzeć w oficjalnych galeriach w/w szkół: Polecamy i jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie!

Etno-Karnawał

2014-02-03 15:07
Karnawał trwa na całego, więc pozostawanie w domowym zaciszu, podczas gdy gdzieś na świecie w najlepsze odbywa się impreza, zdecydowanie nie jest wskazane. Dlatego i my zachęcamy Was wszystkich, abyście nie siedzieli w domu i w sobotę 15 lutego licznie przybyli do Rudego Goblina (Katowice, ul. Wita Stwosza 5). A tam już od 19:00 my, czyli zespół tańca irlandzkiego Galway i Agnieszka Matejuk z ALE FIRMY, zupełnie za darmo, zapewnimy Wam tyle tańca, ile będzie trzeba, aby zaspokoić głód Waszych rozochoconych nóg :-) Chcecie więcej szczegółów? Czytajcie dalej...
Pamiętacie Etno-Ceili? Wielokulturowa potańcówka wraca z wielkim przytupem. Tym razem proponujemy Wam Etno-Karnawał. A wraz z nim taniec, taniec i jeszcze raz taniec… Wszelkiej maści i pochodzenia. Będzie irlandzko, będzie afrykańsko, będzie portugalsko i jak jeszcze będziecie chcieli. Kto nigdy w życiu nie hulał na parkiecie inaczej niż napędzany swoją własną wyobraźnia, nie musi się martwić. Zapewniamy przygotowanie w postaci nauki podstawowych kroków, z którymi na pewno będziecie mieli szansę stać się królowymi i królami balu.
Aha, no i skoro karnawał, a do tego Etno, to świetnie byłoby widzieć Was w specjalnych stylizacjach, przygotowanych na ten wieczór. Nie wstydźcie się, wyciągnijcie z szafy swoje kilty, spódniczki hula, haftowane bluzeczki i co Wam jeszcze podpowie wyobraźnia. Niech Goblin na ten jeden wieczór stanie się roztańczoną, wielokulturową stolicą Polski!

Etno-Karnawał

Imbolc

2014-01-31 20:17
„W noc przed 1 lutego i następnego dnia przypadało jedno z irlandzkich świąt pór roku, oznaczające początek wiosny. Imbolc obchodzono na cześć Brigit, a po schrystianizowaniu jako dzień urodzin św. Brygidy. Dawne celtyckie święto trafiło również do kościelnego kalendarza liturgicznego jako święto Matki Boskiej Gromnicznej. Dziś rzadziej, co najwyżej w szkołach i przedszkolach, ale dawniej w każdej irlandzkiej rodzinie pleciono w tym dniu z sitowia krzyże św. Brygidy (odmiana swastyki) i bawiono się we wróżby. Krzyż św. Brygidy był symbolem słońca, można więc przypuszczać, że Imbolc był przede wszystkim świętem światła, którego widocznym znakiem był wyraźnie już wydłużający się dzień. W tym mniej więcej czasie rodzą się jagnięta i zaczyna się okres wypasu owiec, stąd zapewne częste wizerunki św. Brygidy, pasterki otoczonej stadkiem puszystych owieczek. Do rytuału święta Imbolc należało umycie rąk, nóg i głów, identycznie jak u Rzymian odprawiających w połowie pory zimowej ceremonię februa.”
Sylvia i Paul F. Botheroyd „Słownik mitologii celtyckiej”

Wylicytuj nasz pokaz na aukcji!

2014-01-10 11:25
WOŚP
W najbliższą niedzielę odbędzie się 22. Finał WOŚP. Galway od samego początku działalności wspiera tę szlachetną inicjatywę. W tym roku wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. My ze swojej strony dla wszystkich naszych fanów i sympatyków przygotowaliśmy dwie propozycje.
W ramach finału WOŚP organizowanego w filii Ośrodka Kultury w Grodźcu (ul. Słowackiego 2) zapraszamy na krótki pokaz w wykonaniu naszych tancerek oraz tancerzy (16:20-16:35).
Komu zaś występ przypadnie do gustu, sam będzie mógł nas wynająć — na aukcji allegro można wylicytować pokaz tańca irlandzkiego w naszym wykonaniu:
Cały dochód z aukcji zostanie automatycznie przekazany na konto Fundacji WOŚP, dlatego gorąco zachęcamy do podbijania ceny :-) Przed rozpoczęciem licytacji prosimy zapoznać się ze wszystkimi warunkami oraz pod adresem galway@galway.art.pl potwierdzić dostępność wybranego terminu!

Wren Day

2013-12-26 11:29

Wren Day

Yule

2013-12-21 16:26

Szczęśliwego Yule

Kobieta z Pasją 2014

2013-12-12 18:55
Kilka naszych pań po bardzo twórczej sesji fotograficznej znalazło się pomiędzy innymi pasjonatkami w pozytywnym kalendarzu „Kobieta z Pasją”. Nasze zdjęcia można odnaleźć zarówno w wersji książkowej, jak i ściennej kalendarza. A korzystając z okazji jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie :-)

Archiwum najważniejszych wiadomości:  <   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   > 


zespół tańca irlandzkiego
[014] Galway - zespół tańca irlandzkiego [008] Galway - zespół tańca irlandzkiego [028] Galway - zespół tańca irlandzkiego

Facebook YouTube Instagram

Do tej pory zatańczyliśmy 428 razy.

» Archiwum występów...


Warsztaty w Będzinie
2021-09-02 19:00

Od 10 września (piątek) zaczynamy nowy sezon tańca dla początkujących i zaawansowanych. Tańce tradycyjne, step i soft, a do tego mnóstwo zabawy czekać będą na Was co tydzień na sali baletowej. Więcej informacji w zakładce Warsztaty. W razie dodatkowych... » więcej

» Pozostałe aktualności...


Współpracujemy z:

Naszywki.net - naszywki i haft komputerowy

Naszywki.net
naszywki i haft komputerowy