Aktualności

Archiwum najważniejszych wiadomości:  <   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   > 

Wywiad dla Pozytywki

2014-02-08, 14:26 • Memoria
Jeżeli posiadacie książkową lub ścienną odsłonę kalendarza „Kobieta z pasją”, który powstał w ramach Projektu Pozytywka, to na pewno wiecie, że miesiąc luty należy w nim do żeńskiej części naszego zespołu :-) Z tej okazji na stronie Projektu Pozytywka ukazał się wywiad, w którym opowiadamy o nas, naszej pasji, Irlandii i generalnie o bardzo ciekawych sprawach ;-) Zachęcamy do lektury, mając nadzieję, że być może tych z Was, którzy jeszcze nigdy nie mieli okazji spróbować tańca irlandzkiego, tekst ten w jakiś sposób zainspiruje. Oto więc słowo Galway. Na luty, a może i na cały rok :-)

Pokaz i nauka tańca dla uczniów

2014-02-06, 22:31 • <ip>
Dzisiaj mieliśmy niezwykłą przyjemność zatańczyć oraz poprowadzić warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum w Mierzęcicach. Zajęcia zostały uwiecznione w formie zdjęć, które już można obejrzeć w oficjalnych galeriach w/w szkół: Polecamy i jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie!

Etno-Karnawał

2014-02-03, 15:07 • Memoria
Karnawał trwa na całego, więc pozostawanie w domowym zaciszu, podczas gdy gdzieś na świecie w najlepsze odbywa się impreza, zdecydowanie nie jest wskazane. Dlatego i my zachęcamy Was wszystkich, abyście nie siedzieli w domu i w sobotę 15 lutego licznie przybyli do Rudego Goblina (Katowice, ul. Wita Stwosza 5). A tam już od 19:00 my, czyli zespół tańca irlandzkiego Galway i Agnieszka Matejuk z ALE FIRMY, zupełnie za darmo, zapewnimy Wam tyle tańca, ile będzie trzeba, aby zaspokoić głód Waszych rozochoconych nóg :-) Chcecie więcej szczegółów? Czytajcie dalej...
Pamiętacie Etno-Ceili? Wielokulturowa potańcówka wraca z wielkim przytupem. Tym razem proponujemy Wam Etno-Karnawał. A wraz z nim taniec, taniec i jeszcze raz taniec… Wszelkiej maści i pochodzenia. Będzie irlandzko, będzie afrykańsko, będzie portugalsko i jak jeszcze będziecie chcieli. Kto nigdy w życiu nie hulał na parkiecie inaczej niż napędzany swoją własną wyobraźnia, nie musi się martwić. Zapewniamy przygotowanie w postaci nauki podstawowych kroków, z którymi na pewno będziecie mieli szansę stać się królowymi i królami balu.
Aha, no i skoro karnawał, a do tego Etno, to świetnie byłoby widzieć Was w specjalnych stylizacjach, przygotowanych na ten wieczór. Nie wstydźcie się, wyciągnijcie z szafy swoje kilty, spódniczki hula, haftowane bluzeczki i co Wam jeszcze podpowie wyobraźnia. Niech Goblin na ten jeden wieczór stanie się roztańczoną, wielokulturową stolicą Polski!

Etno-Karnawał

Imbolc

2014-01-31, 20:17 • Ciri
„W noc przed 1 lutego i następnego dnia przypadało jedno z irlandzkich świąt pór roku, oznaczające początek wiosny. Imbolc obchodzono na cześć Brigit, a po schrystianizowaniu jako dzień urodzin św. Brygidy. Dawne celtyckie święto trafiło również do kościelnego kalendarza liturgicznego jako święto Matki Boskiej Gromnicznej. Dziś rzadziej, co najwyżej w szkołach i przedszkolach, ale dawniej w każdej irlandzkiej rodzinie pleciono w tym dniu z sitowia krzyże św. Brygidy (odmiana swastyki) i bawiono się we wróżby. Krzyż św. Brygidy był symbolem słońca, można więc przypuszczać, że Imbolc był przede wszystkim świętem światła, którego widocznym znakiem był wyraźnie już wydłużający się dzień. W tym mniej więcej czasie rodzą się jagnięta i zaczyna się okres wypasu owiec, stąd zapewne częste wizerunki św. Brygidy, pasterki otoczonej stadkiem puszystych owieczek. Do rytuału święta Imbolc należało umycie rąk, nóg i głów, identycznie jak u Rzymian odprawiających w połowie pory zimowej ceremonię februa.”
Sylvia i Paul F. Botheroyd „Słownik mitologii celtyckiej”

Wylicytuj nasz pokaz na aukcji!

2014-01-10, 11:25 • <ip>
WOŚP
W najbliższą niedzielę odbędzie się 22. Finał WOŚP. Galway od samego początku działalności wspiera tę szlachetną inicjatywę. W tym roku wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. My ze swojej strony dla wszystkich naszych fanów i sympatyków przygotowaliśmy dwie propozycje.
W ramach finału WOŚP organizowanego w filii Ośrodka Kultury w Grodźcu (ul. Słowackiego 2) zapraszamy na krótki pokaz w wykonaniu naszych tancerek oraz tancerzy (16:20-16:35).
Komu zaś występ przypadnie do gustu, sam będzie mógł nas wynająć — na aukcji allegro można wylicytować pokaz tańca irlandzkiego w naszym wykonaniu:
Cały dochód z aukcji zostanie automatycznie przekazany na konto Fundacji WOŚP, dlatego gorąco zachęcamy do podbijania ceny :-) Przed rozpoczęciem licytacji prosimy zapoznać się ze wszystkimi warunkami oraz pod adresem galway@galway.art.pl potwierdzić dostępność wybranego terminu!

Wren Day

2013-12-26, 11:29 • Ciri

Wren Day

Yule

2013-12-21, 16:26 • Rhiannon

Szczęśliwego Yule

Kobieta z Pasją 2014

2013-12-12, 18:55 • <ip>
Kilka naszych pań po bardzo twórczej sesji fotograficznej znalazło się pomiędzy innymi pasjonatkami w pozytywnym kalendarzu „Kobieta z Pasją”. Nasze zdjęcia można odnaleźć zarówno w wersji książkowej, jak i ściennej kalendarza. A korzystając z okazji jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie :-)

RTME Feis — artykuł

2013-12-07, 20:16 • <ip>
Wiadomości Zagłębia
„Kolejne taneczne zawody, kolejne wyzwania i kolejne sukcesy. Tancerze i tancerki z zespołu tańca irlandzkiego Galway z Będzina wzięli udział w międzynarodowych zawodach w tańcu irlandzkim RTME Feis, (...) W sumie z Krakowa przywieźli 15 medali za konkurencje solowe, w tym dwa awanse do poziomu primary oraz 8 medali za konkurencje drużynowe.”
Cały artykuł na stronie Wiadomości Zagłębia: Galway znów z medalami.

Białe Céilí

2013-12-04, 18:24 • <ip> & psota
Wszystkim amatorom sportów zimowych proponujemy... Białe Céilí! Już 21 grudnia będziemy spalać kalorie i pracować nad swoją kondycją fizyczną w białej, zimowej oprawie. Kto nie umie tańczyć, niechaj się nie lęka — wszystkich tańczyć nauczymy! Strój? Obowiązkowo biały! I tylko Goblin będzie Rudy ;-)

Białe Céilí

Archiwum najważniejszych wiadomości:  <   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   > 


zespół tańca irlandzkiego
[016] Galway - zespół tańca irlandzkiego [023] Galway - zespół tańca irlandzkiego [003] Galway - zespół tańca irlandzkiego

Facebook YouTube

Do tej pory zatańczyliśmy 409 razy.

» Archiwum występów...


Koncert w Teatrze Dzieci Zagłębia
2018-10-08, 20:49 • LilyLotus

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zrobić coś dobrego na charytatywny koncert „Głosy dla hospicjum” — coroczne wydarzenie dedykowane nieuleczalnie chorym. Impreza odbędzie się w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana... » więcej

» Pozostałe aktualności...


Współpracujemy z:

Fundacja Kultury Irlandzkiej z Poznania

Fundacja Kultury Irlandzkiej
z Poznania