Aktualności

Archiwum najważniejszych wiadomości:  <   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   > 

Etno-Karnawał

2014-02-03, 15:07 • Memoria
Karnawał trwa na całego, więc pozostawanie w domowym zaciszu, podczas gdy gdzieś na świecie w najlepsze odbywa się impreza, zdecydowanie nie jest wskazane. Dlatego i my zachęcamy Was wszystkich, abyście nie siedzieli w domu i w sobotę 15 lutego licznie przybyli do Rudego Goblina (Katowice, ul. Wita Stwosza 5). A tam już od 19:00 my, czyli zespół tańca irlandzkiego Galway i Agnieszka Matejuk z ALE FIRMY, zupełnie za darmo, zapewnimy Wam tyle tańca, ile będzie trzeba, aby zaspokoić głód Waszych rozochoconych nóg :-) Chcecie więcej szczegółów? Czytajcie dalej...
Pamiętacie Etno-Ceili? Wielokulturowa potańcówka wraca z wielkim przytupem. Tym razem proponujemy Wam Etno-Karnawał. A wraz z nim taniec, taniec i jeszcze raz taniec… Wszelkiej maści i pochodzenia. Będzie irlandzko, będzie afrykańsko, będzie portugalsko i jak jeszcze będziecie chcieli. Kto nigdy w życiu nie hulał na parkiecie inaczej niż napędzany swoją własną wyobraźnia, nie musi się martwić. Zapewniamy przygotowanie w postaci nauki podstawowych kroków, z którymi na pewno będziecie mieli szansę stać się królowymi i królami balu.
Aha, no i skoro karnawał, a do tego Etno, to świetnie byłoby widzieć Was w specjalnych stylizacjach, przygotowanych na ten wieczór. Nie wstydźcie się, wyciągnijcie z szafy swoje kilty, spódniczki hula, haftowane bluzeczki i co Wam jeszcze podpowie wyobraźnia. Niech Goblin na ten jeden wieczór stanie się roztańczoną, wielokulturową stolicą Polski!

Etno-Karnawał

Imbolc

2014-01-31, 20:17 • Ciri
„W noc przed 1 lutego i następnego dnia przypadało jedno z irlandzkich świąt pór roku, oznaczające początek wiosny. Imbolc obchodzono na cześć Brigit, a po schrystianizowaniu jako dzień urodzin św. Brygidy. Dawne celtyckie święto trafiło również do kościelnego kalendarza liturgicznego jako święto Matki Boskiej Gromnicznej. Dziś rzadziej, co najwyżej w szkołach i przedszkolach, ale dawniej w każdej irlandzkiej rodzinie pleciono w tym dniu z sitowia krzyże św. Brygidy (odmiana swastyki) i bawiono się we wróżby. Krzyż św. Brygidy był symbolem słońca, można więc przypuszczać, że Imbolc był przede wszystkim świętem światła, którego widocznym znakiem był wyraźnie już wydłużający się dzień. W tym mniej więcej czasie rodzą się jagnięta i zaczyna się okres wypasu owiec, stąd zapewne częste wizerunki św. Brygidy, pasterki otoczonej stadkiem puszystych owieczek. Do rytuału święta Imbolc należało umycie rąk, nóg i głów, identycznie jak u Rzymian odprawiających w połowie pory zimowej ceremonię februa.”
Sylvia i Paul F. Botheroyd „Słownik mitologii celtyckiej”

Wylicytuj nasz pokaz na aukcji!

2014-01-10, 11:25 • <ip>
WOŚP
W najbliższą niedzielę odbędzie się 22. Finał WOŚP. Galway od samego początku działalności wspiera tę szlachetną inicjatywę. W tym roku wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. My ze swojej strony dla wszystkich naszych fanów i sympatyków przygotowaliśmy dwie propozycje.
W ramach finału WOŚP organizowanego w filii Ośrodka Kultury w Grodźcu (ul. Słowackiego 2) zapraszamy na krótki pokaz w wykonaniu naszych tancerek oraz tancerzy (16:20-16:35).
Komu zaś występ przypadnie do gustu, sam będzie mógł nas wynająć — na aukcji allegro można wylicytować pokaz tańca irlandzkiego w naszym wykonaniu:
Cały dochód z aukcji zostanie automatycznie przekazany na konto Fundacji WOŚP, dlatego gorąco zachęcamy do podbijania ceny :-) Przed rozpoczęciem licytacji prosimy zapoznać się ze wszystkimi warunkami oraz pod adresem galway@galway.art.pl potwierdzić dostępność wybranego terminu!

Wren Day

2013-12-26, 11:29 • Ciri

Wren Day

Yule

2013-12-21, 16:26 • Rhiannon

Szczęśliwego Yule

Kobieta z Pasją 2014

2013-12-12, 18:55 • <ip>
Kilka naszych pań po bardzo twórczej sesji fotograficznej znalazło się pomiędzy innymi pasjonatkami w pozytywnym kalendarzu „Kobieta z Pasją”. Nasze zdjęcia można odnaleźć zarówno w wersji książkowej, jak i ściennej kalendarza. A korzystając z okazji jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie :-)

RTME Feis — artykuł

2013-12-07, 20:16 • <ip>
Wiadomości Zagłębia
„Kolejne taneczne zawody, kolejne wyzwania i kolejne sukcesy. Tancerze i tancerki z zespołu tańca irlandzkiego Galway z Będzina wzięli udział w międzynarodowych zawodach w tańcu irlandzkim RTME Feis, (...) W sumie z Krakowa przywieźli 15 medali za konkurencje solowe, w tym dwa awanse do poziomu primary oraz 8 medali za konkurencje drużynowe.”
Cały artykuł na stronie Wiadomości Zagłębia: Galway znów z medalami.

Białe Céilí

2013-12-04, 18:24 • <ip> & psota
Wszystkim amatorom sportów zimowych proponujemy... Białe Céilí! Już 21 grudnia będziemy spalać kalorie i pracować nad swoją kondycją fizyczną w białej, zimowej oprawie. Kto nie umie tańczyć, niechaj się nie lęka — wszystkich tańczyć nauczymy! Strój? Obowiązkowo biały! I tylko Goblin będzie Rudy ;-)

Białe Céilí

Andrzejki

2013-11-29, 22:32 • Ciri
Jakub, Stanisław, a może Robert? Jakie imię znajdzie się na ostrzu szpilki? Czyj but dotrze pierwszy do progu? Jaki kształt przybierze wylany na wodę wosk? Na dwoje babka wróżyła... W tym konkretnym dniu w przyszłość zagląda nie babka, a panna. Od dawien dawna bowiem, w noc z 29. na 30. listopada niezamężne kobiety zbierają się by wspólnie przewidywać zawód, imię lub nawet wygląd przyszłego małżonka. Zbiorowe oraz indywidualne wróżby nazwę andrzejki otrzymały około XVI wieku, ale znane były dużo wcześniej. Już w starożytnej Grecji znane były wróżby podobne andrzejkowym, natomiast inni dopatrują się początków święta w wierzeniach celtyckich i starogermańskich związanych z kultem Frejra, boga miłości i płodności. Trudno jednoznacznie stwierdzić, gdzie i kiedy narodziły się andrzejki, tym bardziej, że święty Andrzej jest patronem i Grecji, i Szkocji. Jakkolwiek by nie było, drogie panny, szpilki w dłoń! A panowie? Cóż, muszą poczekać do przyszłego roku na dzień świętej Katarzyny, męski odpowiednik andrzejek.

Andrzejki

Po zawodach

2013-11-19, 15:53 • <ip>
A oto my po zawodach RTME Feis z medalami, które widać i z paroma awansami, których nie widać ;-)

RTME Feis

Archiwum najważniejszych wiadomości:  <   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   > 


zespół tańca irlandzkiego
[022] Galway - zespół tańca irlandzkiego [031] Galway - zespół tańca irlandzkiego [017] Galway - zespół tańca irlandzkiego

Facebook YouTube

Najbliższy występ:

Będzin, 2017-08-20
XV Festiwal Muzyki Celtyckiej „Zamek”

Mysłowice, 2017-09-10
Dożynki

Zatańczyliśmy już 391 razy.

W najbliższym czasie zatańczymy 2 razy!

» Pozostałe występy...


XV FMC „Zamek”
2017-08-16, 16:11 • Koniczyna

W najbliższy weekend odbędzie się Festiwal Muzyki Celtyckiej. Już po raz piętnasty spotkamy się na Będzińskim wzgórzu Zamkowym, aby wspólnie bawić się w rytmie muzyki irlandzkiej, szkockiej i bretońskiej. My także tam będziemy! Będzie można nas zobaczyć w... » więcej

» Pozostałe aktualności...


Współpracujemy z:

Naszywki.net - naszywki i haft komputerowy

Naszywki.net
naszywki i haft komputerowy