Aktualności

Archiwum najważniejszych wiadomości:  <   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   > 

Patrykowe galaretki

2014-03-17, 10:01 • <ip>

Dzisiaj z okazji Dnia Św. Patryka życzymy Wam wszystkiego, co zielone :-) a żeby było smacznie i słodko polecamy przepis na patrykowe galaretki autorstwa jednej z naszych tancerek, Iwony :-)

Składniki:

Pierwsza warstwa: zielona

Przygotować galaretkę w kolorze zielonym zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Rozlać do szklanek maksymalnie do ok. 1/3 wysokości. Wystudzić i poczekać, aż zastygnie — najlepiej wstawić do lodówki.

Druga warstwa: biała

Mleko i śmietanę zagotować i zdjąć z ognia. Dodać cukier kryształ i cukier waniliowy. Dokładnie wymieszać. Żelatynę rozpuścić w gorącej wodzie i dodać do mleka ze śmietaną. Wszystko dokładnie wymieszać. Gdy trochę ostygnie wlać do szklanek na warstwę zieloną, ponownie maksymalnie ok. 1/3 wysokości. Poczekać, aż zastygnie.

Trzecia warstwa: pomarańczowa

Przygotować galaretkę w kolorze pomarańczowym zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Gdy trochę ostygnie, rozlać do szklanek na warstwę białą, maksymalnie ok. 1/3 wysokości. Wstawić do lodówki i poczekać, aż zastygnie.

SMACZNEGO! :-)

Warstwy można zamienić kolejnością, pamiętając jednak, by warstwa biała była w środku.

Całość robi się dość szybko — po kilka minut na każdą warstwę, ale trzeba pamiętać o tym, że każda warstwa musi zastygnąć przed nalaniem kolejnej!


Irlandzkie galaretki

Irlandzkie galaretki

Nagrody Starosty Będzińskiego — materiał filmowy

2014-03-06, 17:00 • <ip>

Nagroda Starosty Będzińskiego

2014-03-04, 13:00 • Memoria

Z nieukrywaną radością informujemy, iż podczas wczorajszej uroczystej gali w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie przedstawiciele naszego zespołu odebrali z rąk starosty Krzysztofa Malczewskiego Nagrodę Starosty Będzińskiego w Dziedzinie Twórczości Artystycznej, Upowszechniania i Ochrony Kultury za rok 2013.

Z tego miejsca pragniemy bardzo serdecznie podziękować za docenienie naszych wysiłków i wieloletniej pracy, jaką staramy się wkładać w popularyzowanie tańca i kultury irlandzkiej na terenie Powiatu Będzińskiego oraz poza jego granicami, a także dostrzeżenie naszych działań na rzecz promocji naszego regionu.

Szczególne podziękowania kierujemy do członków Klubu Radnych Powiatu Będzińskiego „Europa +”, którzy zgłosili naszą kandydaturę. Nagroda Starosty to dla nas ogromne wyróżnienie, które z pewnością będzie motywacją do dalszej, jeszcze bardziej wytężonej pracy na rzecz kultury w powiecie.

Nagroda Starosty Będzińskiego - statuetka

Gratulacje od Starosty

Dzień św. Dawida — patrona Walii

2014-03-01, 08:05 • <ip>
Żonkil W oczekiwaniu na irlandzki Dzień św. Patryka prezentujemy jeszcze jednego patrona — Św. Dawida, patrona Walii, którego dzień wypada właśnie dzisiaj, czyli 1 marca. W oryginale (tj. po walijsku) nazwa owego święta brzmi: Dydd Gŵyl Dewi. Data obchodów została wybrana nieprzypadkowo — jeśli wierzyć tradycji to właśnie 1 marca w VI wieku zmarł św. Dawid. Symbolami Walii są żonkil oraz por — oba lub jeden z nich Walijczycy noszą w tym dniu, by go uczcić. Ale oczywiście to nie wszystko — z tej okazji organizowane są również barwne parady, huczne festiwale i biesiady przy suto zastawionych stołach.

Dydd Gŵyl Dewi Hapus!

Szczęśliwego Dnia Świętego Dawida!

Dzień św. Patryka w Starym Porcie

2014-02-22, 16:10 • <ip>
Dwa lata temu z okazji Dnia Św. Patryka The Reel Jigs, my oraz oczywiście Wy bawiliśmy się wspólnie w Starym Porcie w ten sposób: A jak będzie w tym roku? Przyjdźcie 15 marca do Starego Portu i przekonajcie się sami! :-) Czekamy na Was. Niech będzie ZIELONOOO!

1% dla Fundacji Kultury Irlandzkiej

2014-02-19, 16:03 • <ip>

„Witamy serdecznie w 2014 roku!

Fundacja Kultury Irlandzkiej wchodzi w nowa dekadę swojej działalności. Wiele z naszych działań nie byłoby możliwych do zrealizowania bez Waszego wsparcia. I w tym roku możesz nas wesprzeć przekazując 1% od należnego podatku za 2013 r.

Znajdziesz nas na liście Organizacji Pożytku Publicznego uprawnionych do otrzymania 1% za 2013 r.; nasz KRS to 0000152784.

http://www.mpips.gov.pl/bip/wykaz-organizacji-pozytku-publicznego/

WESPRZYJ NAS W TYM ROKU!”

Fundacja Kultury Irlandzkiej

1% dla FKI

Z życia szkoły: „Pokaz tańca irlandzkiego”

2014-02-09, 18:37 • <ip>
WOŚP Nasz występ i warsztaty dla uczniów w Mierzęcicach były wynikiem naszej charytatywnej aukcji na rzecz WOŚP. Na tę okazję przygotowaliśmy specjalny program — pokazy taneczne przeplatały się opowieściami nt. tańca i kultury irlandzkiej. Na koniec zaś zaprosiliśmy chętnych do nauczenia się prostego tańca grupowego. Artykuł oraz kilka zdjęć z tego wydarzenia znalazły się na stronie szkoły:

Wywiad dla Pozytywki

2014-02-08, 14:26 • Memoria
Jeżeli posiadacie książkową lub ścienną odsłonę kalendarza „Kobieta z pasją”, który powstał w ramach Projektu Pozytywka, to na pewno wiecie, że miesiąc luty należy w nim do żeńskiej części naszego zespołu :-) Z tej okazji na stronie Projektu Pozytywka ukazał się wywiad, w którym opowiadamy o nas, naszej pasji, Irlandii i generalnie o bardzo ciekawych sprawach ;-) Zachęcamy do lektury, mając nadzieję, że być może tych z Was, którzy jeszcze nigdy nie mieli okazji spróbować tańca irlandzkiego, tekst ten w jakiś sposób zainspiruje. Oto więc słowo Galway. Na luty, a może i na cały rok :-)

Pokaz i nauka tańca dla uczniów

2014-02-06, 22:31 • <ip>
Dzisiaj mieliśmy niezwykłą przyjemność zatańczyć oraz poprowadzić warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum w Mierzęcicach. Zajęcia zostały uwiecznione w formie zdjęć, które już można obejrzeć w oficjalnych galeriach w/w szkół: Polecamy i jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie!

Etno-Karnawał

2014-02-03, 15:07 • Memoria
Karnawał trwa na całego, więc pozostawanie w domowym zaciszu, podczas gdy gdzieś na świecie w najlepsze odbywa się impreza, zdecydowanie nie jest wskazane. Dlatego i my zachęcamy Was wszystkich, abyście nie siedzieli w domu i w sobotę 15 lutego licznie przybyli do Rudego Goblina (Katowice, ul. Wita Stwosza 5). A tam już od 19:00 my, czyli zespół tańca irlandzkiego Galway i Agnieszka Matejuk z ALE FIRMY, zupełnie za darmo, zapewnimy Wam tyle tańca, ile będzie trzeba, aby zaspokoić głód Waszych rozochoconych nóg :-) Chcecie więcej szczegółów? Czytajcie dalej...
Pamiętacie Etno-Ceili? Wielokulturowa potańcówka wraca z wielkim przytupem. Tym razem proponujemy Wam Etno-Karnawał. A wraz z nim taniec, taniec i jeszcze raz taniec… Wszelkiej maści i pochodzenia. Będzie irlandzko, będzie afrykańsko, będzie portugalsko i jak jeszcze będziecie chcieli. Kto nigdy w życiu nie hulał na parkiecie inaczej niż napędzany swoją własną wyobraźnia, nie musi się martwić. Zapewniamy przygotowanie w postaci nauki podstawowych kroków, z którymi na pewno będziecie mieli szansę stać się królowymi i królami balu.
Aha, no i skoro karnawał, a do tego Etno, to świetnie byłoby widzieć Was w specjalnych stylizacjach, przygotowanych na ten wieczór. Nie wstydźcie się, wyciągnijcie z szafy swoje kilty, spódniczki hula, haftowane bluzeczki i co Wam jeszcze podpowie wyobraźnia. Niech Goblin na ten jeden wieczór stanie się roztańczoną, wielokulturową stolicą Polski!

Etno-Karnawał

Archiwum najważniejszych wiadomości:  <   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   > 


zespół tańca irlandzkiego
[027] Galway - zespół tańca irlandzkiego [029] Galway - zespół tańca irlandzkiego [009] Galway - zespół tańca irlandzkiego

Facebook YouTube

Do tej pory zatańczyliśmy 406 razy.

» Archiwum występów...


Dni Bogucic — galeria
2018-07-21, 11:58 • Koniczyna

Gdy w powietrzu czuć już zbliżające się wakacje, aż chce się żyć! (I tańczyć!) Więc gdy tylko zostaliśmy poproszeni, aby uświetnić Dni Bogucic naszym występem, z wielką radością przyjęliśmy propozycję i zabraliśmy się za przygotowania. Dnia... » więcej

» Pozostałe aktualności...


Współpracujemy z:

Ośrodek Kultury w Będzinie

Ośrodek Kultury
ul. Małachowskiego 43
42-500 Będzin