Aktualności

Archiwum najważniejszych wiadomości:  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24 

100 lat dla nas

2018-06-16, 21:47 • Wuzetka

Wczoraj minęło dokładnie 12 lat, odkąd zespół Galway oficjalnie istnieje. Z tej okazji tym razem złożymy życzenia sami sobie — a więc rozwoju tanecznego, widowiskowych choreografii, udanych występów, zdolnych warsztatowiczów, a przede wszystkim wspaniałej atmosfery w zespole, która mimo różnych wzlotów i upadków, kontuzji, szkół, prac i spraw osobistych trzymała nas przez tyle lat razem. Niechaj zespół istnieje jeszcze przez kolejne dwunastolecia, dając nam możliwość dzielenia się radością z tańca, a jeśli udaje nam się tą radością zarazić kogoś z Was — tym bardziej nas to cieszy.

Przy okazji dziękujemy wszystkim, którzy w dniu urodzin pamiętali o nas i uraczyli nas dobrym słowem. Mamy nadzieję, że życzenia od Was nam się spełnią.

Dziękujemy też zarówno byłym, jak i obecnym członkom zespołu, którzy wczoraj dołączyli do nas, by korzystając z przy­jem­nej pogody, poświętować wspólnie na galway'owym wie­lo­po­ko­le­nio­wym pikniku.

Występ warsztatowiczów

2018-06-07, 09:00 • Wuzetka

W najbliższą sobotę, 9 czerwca, w Katowicach-Piotrowicach odbywa się festyn rodzinny przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jana Bosko. Dlaczego o tym piszemy, zapytacie, cóż to ma wspólnego z zespołem czy tańcem irlandzkim? Otóż to, że na owym festynie będziemy mogli pochwalić się naszymi katowickimi warsztatowiczami. W okolicach 16:45 przewidziany jest występ naszych podopiecznych — i tych z grupy początkującej, i z zaawansowanej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich — tych związanych na co dzień z tańcem i tych, którym temat jest obcy, i znajomych i nowe twarze. Ci, których korci udział w warsztatach tańca irlandzkiego od przyszłego sezonu, ale z jakiegoś powodu jeszcze się wahają, może przekonają się do tego pomysłu widząc, ile mogą się nauczyć, a przede wszystkim jaką radość może sprawiać taniec. Czy złapiecie bakcyla, czy tylko przyjdziecie popatrzeć, na pewno będziecie się dobrze bawić.

My już dzisiaj życzymy naszym warsztatowiczom udanego występu i obiecujemy trzymać za nich kciuki w sobotnie popołudnie. Powodzenia!

III Festyn Rodzinny OD SERCA Mundial Piotrowice 2018 (wydarzenie na Facebooku)

Ogłoszenie dla warsztatowiczów

2018-06-01, 16:44 • Kasza
Jak mija Wam dzisiejsze święto? Wszystkim dzieciom małym i dużym życzymy, aby każdy kolejny dzień był niesamowity i wyjątkowy. Dom Kultury w Piotrowicach dzisiaj jest zamknięty, na warsztatach widzimy się za tydzień :-)

Narodowy Dzień Stepowania

2018-05-25, 22:17 • Wuzetka

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Stepowania. Z tejże okazji pragniemy wszystkim stepującym (nie tylko step irlandzki) życzyć głośnych stuków, dobrej akustyki, niesłabnącego poczucia rytmu oraz czerpania mnóstwa radości z możliwości bycia najbardziej nieprzewidywalnym instrumentem muzycznym ;)

My dzisiaj pozdrawiamy z Pragi, gdzie kilkoro z nas jutro i pojutrze po raz kolejny zawalczy na feisu o medale, puchary i awanse. Trzymajcie kciuki!

Prague Feis 2017 — galeria

2018-05-21, 23:18 • Imoen
Prague Feis 2017Końcówka maja zazwyczaj oznacza dla nas wyjazd do czeskiej stolicy celem sprawdzenia swoich postępów na zawodach tańca irlandzkiego. Na Prague Feis 2017 również nas nie zabrakło — w trzyosobowym składzie udało nam się zdobyć 2 puchary i kolejne 13 medali do zespołowej kolekcji. A w ramach zasłużonego relaksu można było wpaść na rynek i (obowiązkowo!) Most Karola :-) Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć w naszej Galerii.

Ponieważ znów zbliża się końcówka maja i znów wybieramy się podbić stolicę naszych sąsiadów z południa, trzymajcie za nas mocno kciuki w najbliższy weekend!

Beltane

2018-05-01, 00:12 • <ip>
Dzisiaj obchodzimy najbardziej ogniste z celtyckich świąt, a mianowicie Beltane. Na naszej stronie możecie dowiedzieć się, czym dla Celtów było Beltane.

Beltane - święto ognia

Międzynarodowy Dzień Tańca

2018-04-29, 11:50 • Wuzetka & Psota

36 lat temu Międzynarodowy Komitet Tańca ITI ustanowił dzień 29 kwietnia Międzynarodowym Dniem Tańca. Obchodzimy go właśnie dzisiaj, pamiętając, że taniec jest w każdym z nas, jest ponad podziałami, może być sztuką, nauką, treningiem fizycznym — ale przede wszystkim powinien być radością i wyrażaniem siebie.

Z okazji tego dnia pragniemy życzyć Wam wszystkim — czy tańczycie taniec irlandzki, współczesny, towarzyskie, balet, breakdance, czy jakikolwiek z mnóstwa innych form tańca, jakie wymyślił człowiek na przestrzeni wieków — zdrowych stawów, wygodnych butów, wytrwale pracujących mięśni, równych parkietów i wielu lat tańca, a w szczególności, abyście nigdy nie zatracili przyjemności z tańczenia. Bez względu na to, czy jesteście zawodowymi tancerzami, amatorami-pasjonatami, czy sporadycznymi sobotnimi potupiwaczami.

Każdemu z nas gra w duszy jakaś muzyka — i nie bójmy się do niej podrygiwać :-)

Do zatańczenia!

Na koniec załączamy fragment tegorocznego orędzia choreografa Ohada Naharina na tegoroczny Dzień Tańca (przekład z angielskiego: Józef Jaskulski):

W tańcu chodzi o bycie w chwili. Wsłuchanie się w zakres doznań oraz pozwolenie na to, by stało się ono paliwem uczuć, form i treści. (...) Musimy pamiętać, by tańczyć choć trochę każdego dnia? i nigdy nie robić tego przed lustrem.

Pełna treść przemówienia, jak i więcej o samym Dniu Tańca, dostępne na stronie Instytutu Muzyki i Tańca

29 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Tańca

1% dla Fundacji Kultury Irlandzkiej

2018-04-22, 22:43 • <ip>
Na złożenie zeznania podatkowego pozostało już tylko kilka dni. Wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili, gorąco zachęcamy do przekazywania 1% swojego podatku na rzecz Fundacji Kultury Irlandzkiej (KRS 0000152784). Fundacja promuje kulturę irlandzką w Polsce — m.in. wspiera wiele osób i zespołów tańczących taniec irlandzki. Nam stale pomaga przy okazji naszych udziałów w zawodach tańca irlandzkiego, organizacji Dni Św. Patryka, a także lekcji tańca irlandzkiego dla szkół. Dlatego warto podzielić się swoim 1% z Fundacją Kultury Irlandzkiej, bo jest to pomoc dla wszystkich, którzy żyją swoją pasją, a dzięki dodatkowym funduszom mogą rozwijać się prężniej.

1% dla FKI

Ogłoszenie dla warsztatowiczów

2018-03-30, 13:32 • Kasza
Miejskie Dom Kultury „Południe” w Piotrowicach z okazji Świąt Wielkanocnych zamknięty jest w piątek 30 marca. Na warsztatach widzimy się ponownie 6 kwietnia. Do zatańczenia!

Dni Św. Patryka — zdjęcia

2018-03-24, 17:00 • <ip>
Dzień Świętego Patryka - taniec

Pierwsze zdjęcia z te­go­rocz­nych zielonych i roz­tań­czo­nych obchodów Dni Świę­te­go Patryka zapewnił nam klub Garage.


zespół tańca irlandzkiego
[018] Galway - zespół tańca irlandzkiego [002] Galway - zespół tańca irlandzkiego [024] Galway - zespół tańca irlandzkiego

Facebook YouTube

Do tej pory zatańczyliśmy 406 razy.

» Archiwum występów...


100 lat dla nas
2018-06-16, 21:47 • Wuzetka

Wczoraj minęło dokładnie 12 lat, odkąd zespół Galway oficjalnie istnieje. Z tej okazji tym razem złożymy życzenia sami sobie — a więc rozwoju tanecznego, widowiskowych choreografii, udanych występów, zdolnych warsztatowiczów, a przede... » więcej

» Pozostałe aktualności...


Współpracujemy z:

Ośrodek Kultury w Będzinie

Ośrodek Kultury
ul. Małachowskiego 43
42-500 Będzin